В Житомирській області діти-сироти та особи з їх числа мають шанс отримати житло за державні кошти

В Житомирській області діти-сироти та особи з їх числа мають шанс отримати житло за державні кошти

11.12.18 10:46 0 353
Щороку держава виділяє кошти для придбання житла або поліпшення соціально-побутових умов дітей-сиріт та осіб з їх числа. Що робити аби скористатися державною підтримкою, як це зробили вже 18 осіб з числа дітей-сиріт в області, для яких придбають 17 житлових об'єктів.

Служба у справах дітей ОДА інформує, що для того, аби мати можливість отримати житло за державні кошти, дитині-сироті необхідно перебувати на соціальному квартирному обліку або на обліку з поліпшення житлово-побутових умов.

Як дитині-сироті стати на соціально квартирний облік?

Законні представники дитини (опікуни, прийомні батьки, керівники інтернатних закладів) мають подати документи від імені дитини, яка досягла 16-річного віку, на облік осіб, які мають право на соціальне житло або житло у власність за державні кошти.

Далі представники місцевих рад мають підібрати житловий об'єкт для конкретної особи та подати на розгляд обласної комісії. Рішенням комісії погоджується придбання квартири чи будинку.

Проте є певні критерії, за якими має бути куплене житло для дітей-сиріт та осіб з їх числа. Так визначена загальна житлова площа, яка має бути не меншою ніж 31,5 м кв та не більшою за 40 м кв. Якщо підібране житло перевищує за метражем ці критерії, воно може бути придбане за державні кошти, проте надлишок квадратних метрів оплачується за рахунок місцевого бюджету.

Цьогоріч Мінрегіонбудом визначена опосередкована ціна за один метр квадратний у Житомирській області у сумі 9802 грн. Про це інформує служба у справах дітей ОДА. Якщо вартість обраної житлової площі за один квадратний метр перевищує цю суму, то також можливе дофінансування з місцевого бюджету.

Цього року Житомирщина отримала 18 млн 255 тис. грн субвенції з державного бюджету для придбання, будівництва і реконструкції житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків.

Наразі вже придбали 9 квартир та 1 житловий об'єкт під дитячий будинок сімейного типу. Ще 8 квартир придбають найближчим часом. На купівлю цих об'єктів розподілили майже 7 млн грн. Тому ще є можливість скористатися державною субвенцією на придбання житла.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У суботу-неділю Чернігів ...
Наступна новина: На Тернопіллі депутати ...

КОМЕНТАРІ