Як вибрати вогнегасник і розрахувати кількість?

Як вибрати вогнегасник і розрахувати кількість?

11.12.18 18:31 0 512

На даний момент найпоширеніші вогнегасники - це вуглекислотні та порошкові. Взагалі всі вогнегасники містять спеціальну вогнегасну речовина і завдяки її характеристикам і визначаються сфера їх застосування, зберігання і експлуатація. Якщо ви плануєте купити вогнегасник в Україні (до речі, за доступною ціною це можна зробити на сайті), то спочатку зверніть увагу на марку вогнегасної речовини. Адже саме від неї залежить, які пожежі можна гасити даними вогнегасником. Класи пожеж бувають таких видів:


  • А клас - горіння твердих горючих речовин органічного походження (папір, тканини, дерево).

  • В клас - горіння рідких або твердих речовин, які розтоплюються.

  • З клас - горіння газоподібних речовин.

  • D клас - горіння сплавів металів, а також самих металів.

  • Е клас - горіння електроустановок.

Для прикладу, вогнегасник з маркою АВС не використовується для гасіння електропроводки, а вогнегасник ВСЕ не призначений для гасіння паперу або дерева. Дані літери вказані на самому корпусі вогнегасника. Тому огляньте своє приміщення і визначитеся, що там може спалахнути? І якщо існує можливість комбінованого вогнища загоряння, то купіть вогнегасник з маркуванням АВСЕ.

Вуглекислотні вогнегасники дорожче порошкових. Тим більше, що порошкові вогнегасники не бажано застосовувати в приміщеннях де знаходиться електронна техніка. І тим більше не можна застосовувати порошкові вогнегасники в приміщеннях, де постійно перебувають люди. При застосуванні оп вогнегасника відбувається ефект «витрусити мішка борошна» і пил потрапить у всілякі щілини, а видалити її буде дуже важко. Холи, вестибюлі, поверхи, коридори - ось ті приміщення в цивільних будівлях для застосування порошкових.

Офісні приміщення, лабораторії, архіви, бібліотеки оснащуються вуглекислотними вогнегасниками.

На корпусі вогнегасника також вказується маса вогнегасної речовини. Для прикладу ВП-5 означає, що всередині вогнегасника п'ять кілограмів порошку, ВВК-2 - це 2 кг вуглекислоти.

Розрахунок кількості вогнегасників проводиться таким чином: один кілограм вогнегасної речовини на 25 кв. м. площі. Причому, відстань від можливого осередку займання до вогнегасника не повинна перевищувати: на виробництві та складах - до 40 метрів, а в громадських будівлях до 20 метрів.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 8)
Попередня новина: Переваги ефірного ...
Наступна новина: Види мережевого обладнання ...

КОМЕНТАРІ