В Житомирській області що чекає на пацієнтів у 2019 році

В Житомирській області що чекає на пацієнтів у 2019 році

09.01.19 10:29 0 214
Реформування охорони здоров'я цього року продовжується. Нові зміни торкнуться як лікарів, так і самих пацієнтів. Що ж нового чекає на кожного жителя області у сфері медицини вже цього року.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я України, у Державному бюджеті на 2019 рік на охорону здоров'я виділено 95,08 млрд грн. Це на 10% більше, ніж у 2018 році. Додаткові кошти спрямовані на забезпечення необхідних змін у медичній сфері в Україні. Визначено кілька пріоритетних напрямків, які трансформуватимуться в першу чергу.

Продовжується реформування первинної медичної ланки. У 2019 році всі медзаклади, котрі надають первинну медичну допомогу будуть отримувати оплати за надання медичних послуг тільки за договорами з Національною службою здоров'я. 95% усіх комунальних медичних закладів первинки вже долучилися до змін і переходять на нову модель фінансування - коли держава оплачує медичні послуги, надані конкретному пацієнту.

Пацієнтам же потрібно визначитися із лікарем, і якщо ви ще цього не зробили, підписати з декларацію. Тоді ви зможете отримувати медичні послуги безкоштовно і користуватися усіма перевагами, які надає держава.

Нагадаємо, що наразі на Житомирщині свого лікаря вже обрали 844 тисячі 520 жителів, а це складає майже 70% населення області.

Як підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром – читайте тут.

У 2019 році стартує програма «Безкоштовна діагностика». Це забезпечення 80% потреб пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта і педіатра. Це найбільш необхідні діагностичні та лікувальні послуги (наприклад, рентген, УЗД, ехокардіографія серця). Ці послуги пацієнти зможуть отримати безоплатно тільки за направленням свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, оплатить їх Національна служба здоров'я.

Пацієнт сам обиратиме, в якому саме медзакладі проходити діагностику чи здавати аналізи. Головне, аби заклад долучився до програми «Безкоштовна діагностика», підписавши договір із Національною службою здоров'я. Програма розпочнеться у липні 2019 року.

У 2019 році більшість медичних документів, зокрема дотичних безпосередньо до пацієнта, будуть переведені в електронну форму. Це електронні лікарняні, направлення до вузьких спеціалістів, рецепти на ліки та медичні картки пацієнтів.

Для цього медичні заклади мають забезпечити комп'ютерним обладнанням лікарів та встановити відповідне програмне забезпечення.

Наприклад, електронна медична картка пацієнта дасть можливість і терапевту, і вузькому спеціалісту бачити всі записи, які стосуються здоров'я людини.

Електронне направлення виписуватиме лише сімейний лікар (терапевт чи педіатр) і підтверджуватиме його вузький спеціаліст. Така послуга буде безкоштовною.

Крім того, на цей рік значно розширили програму державних закупівель ліків. Пацієнти зможуть розраховувати на більшу підтримку від держави у складних ситуаціях, коли потрібні дорогі препарати для лікування.

У 2019 році у Державному бюджеті України на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів передбачено 6,58 млрд грн - на 626 млн грн більше ніж у попередні роки. Це означає, що пацієнти отримають більше життєво необхідних дороговартісних препаратів, які зазвичай не можуть купити самостійно.

Зокрема, у програму державних закупівель входять такі ліки та медичні вироби від важких захворювань, що потребують тривалого та/або дороговартісного лікування:

- онкології у дітей та дорослих,

- туберкульозу,

- вірусних гепатитів В та С,

- ВІЛ/СНІДу та ін.

Також із державного бюджету виділені кошти на лікування рідкісних захворювань: гемофілії типу А або В або хвороби Віллебранда, бульозного епідермолізу, ювенільного ревматоїдного артриту, легеневої артеріальної гіпертензії, імунодефіцитних станів тощо.

Докладніше про ліки та медичні вироби, якими забезпечуються пацієнти завдяки державним закупівлям: https://bit.ly/2ym1uwz

У 2019 році українці й надалі отримуватимуть ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою за програмою «Доступні ліки».

Передбачається, що з 1 квітня програма відійде до Національної служби здоров'я, тобто контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів будуть не заклади охорони здоров'я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів - НСЗУ.

Нова модель фінансування передбачає, що всі адміністративні механізми програми стануть автоматизованими та централізованими. Це сприятиме оперативному реагуванню на нестачу фінансування у тому чи іншому регіоні.

Перехід на нову модель фінансування передбачає обов'язкове запровадження електронного рецепту. Отже, з 1 квітня 2019 року «Доступні ліки» почнуть відпускатися за номером рецепту, який система надсилатиме смс-повідомленням на мобільний телефон пацієнта.

Також передбачили відшкодування вартості препаратів інсуліну за кошти Державного бюджету. У бюджеті МОЗ України на 2019 рік вдалося закласти на відшкодування вартості препаратів інсуліну за кошти державного бюджету 841 мільйон 175 тисяч гривень. Ці гроші покриють 87% від загальної потреби. Лише 13% від потреби мають бути забезпечені з місцевих бюджетів. Вже зараз завдяки електронному реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, місцева влада може дуже точно спланувати фінансування потреби в кожному регіоні, щоби не допускати перерв у забезпеченні пацієнтів.

Потреба в інсулінах визначається відповідно до даних електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Це відкритий прозорий реєстр, який дозволяє розраховувати загальну потребу в інсулінах відповідно до фактичної кількості отриманих хворими препаратів інсуліну.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області 5 ...
Наступна новина: Тернопільська ОДА та ...

КОМЕНТАРІ