В Житомирській області вакцинацію дорослих від дифтерії та правця потрібно повторювати кожні десять років

В Житомирській області вакцинацію дорослих від дифтерії та правця потрібно повторювати кожні десять років

11.01.19 10:52 0 348
Щеплення потрібно робити не лише дітям, а й дорослим. Адже імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. Так дорослим обов'язково треба вакцинуватися проти окремих недуг, і надолужити ті щеплення, які вони не отримали захист від них у дитинстві.

Центр громадського здоров'я МОЗ України нагадує, що згідно з Календарем профілактичних щеплень, вакцинація від дифтерії та правця призначена не лише дітям, а й дорослим. Імунітет проти цих недуг зберігається близько десяти років. Тому необхідна ревакцинація.

Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні десять років. Така імунізація у державних закладах охорони здоров'я безкоштовна.

Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, здійснюють вакциною АДП-М у віці 26 років із подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом десять років від попереднього щеплення АДП-М.

Якщо у дитинстві ви не вакцинувалися або точно про це невідомо, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М — спочатку першу дозу, через місяць — другу, через шість місяців після другої — третю.

В усіх областях України є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих.

Вчасно зроблене щеплення допоможе сформувати імунітет і захистити від смертельно небезпечних захворювань!

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Втретє діти загиблих ...
Наступна новина: На Житомирщині облаштовують ...

КОМЕНТАРІ