Навіщо потрібна оцінка нерухомості?

Навіщо потрібна оцінка нерухомості?

11.01.19 20:54 0 1396

Сьогодні ринок житла - одна з найбільш швидко розвиваються сфер нашого повсякденного життя. Купівля-продаж, оренда, іпотека, застава, страхування - всі ці «процедури» хоч раз в житті доводиться робити. Щоб все це пройшло з меншими витратами і максимальною віддачею, експерти радять оцінити ваше майно.

Що оцінюють?

В Одесі щодня відбувається тисячі угод з нерухомістю. Якщо квартира продається, то звідки взята її ціна? Ким і як вона сформована, і чому в одному і тому ж будинку нерухомість може коштувати по-різному? Звичайно, це залежить від багатьох факторів, які й враховуються при експертній оцінці квартир.

Зробити такий висновок можуть фахівці ріелторських агентств або спеціалізованих контор (наприклад, в Києві це https://vsi.ua). При складанні оціночного акту враховуються такі показники:


  • район, в якому знаходиться квартира, його інфраструктура;

  • тип будови: панельний, цегляний, кам'яний і т. п.;

  • поверховість будинку;

  • метраж нерухомості;

  • планування і загальний стан квартири і т. д.

Після експерт зіставляє всі фактори: збирає і вивчає документи на квартиру, робить висновок про технічний стан житлоплощі, оцінює можливість експлуатації об'єкта, аналізує ринок житла і превалюють в даний момент тенденції, і виносить експертну оцінку.

Для яких цілей потрібна оцінка?

Сьогодні отримати експертну оцінку вашої нерухомості зайвим не буде. Це необхідна послуга при самих різних угодах. Це стосується і купівлі-продажу житла, укладення договору на іпотеку або на кредит. Не обійтися без цієї процедури при оформленні договору дарування або успадкування нерухомості.

Крім того, така експертна оцінка квартири необхідна для судових розглядів, наприклад, при розділі майна або процедурі банкрутства. І в цих випадках, як раз, оцінки квартири може бути недостатньо. Буває, що дізнатися вартість необхідно тільки для частини об'єкта, наприклад, кімнати. Це актуально для власників нерухомості в комуні. Такі послуги сьогодні теж надаються. Причому експертна оцінка вартості частини квартири - більш трудомістка і вимагає більш ретельного опрацювання.

У чому плюси експертної оцінки?

Головний позитивний момент оцінки квартири - це наявність підтвердних документів з експертною оцінкою. Такі підтверджуючі документи видає тільки офіційно ліцензована фірма.

Вартість даної послуги - порівняно невелика, а враховуючи користь, яку отримує власник нерухомості, провести експертну оцінку не завадить нікому.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 8)
Попередня новина: Чи потрібен вам Smart TV?
Наступна новина: Опасно ли самостоятельно ...

КОМЕНТАРІ