На Тернопіллі державну стратегію регіонального розвитку визначали в Гусятинському районі

На Тернопіллі державну стратегію регіонального розвитку визначали в Гусятинському районі

20.01.19 10:10 0 200
Реальний шлях створення умов та стимул розвитку населених пунктів на подальші роки голова Гусятинської районної державної адміністрації Віталій Батіг визначив під час зустрічі з активами громад сіл Городниця, Самолусківці та Личківці. У той же час розглядалися пропозиції до підготовки проекту стратегії регіонального розвитку територій на 2019-2021 роки. В зустрічі також взяли участь голова районної ради, перший заступник голови райдержадміністрації та керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

Представники районної влади розповіли присутнім, за супроводом відеоролика та слайдів, чого вдалось досягнути в області і, зокрема, в районі за останні три роки за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Так, у селі Городниця продовжується реалізовуватися проект з будівництва системи водопостачання. Питання водопостачання у селі є найбільш актуальним для втілення в життя. Коментували ситуацію з цього приводу сільський голова Володимир Батринчук, місцевий фермер Богдан Бевський. Як саме здійснюється фінансування прокладання водогону інформував голова райдержадміністрації Віталій Батіг.

Отже, під час дискусії за участю активу села, визначено такі пріоритетні напрямки розвитку с. Городниця на наступні роки: завершення будівництва системи водопостачання, розроблення проектів щодо перекриття будівлі загальноосвітньої школи, капітальний ремонт будинку культури та амбулаторії загальної практики - сімейної медицини.

«Все, що вдалося реалізувати у селі, — завдяки спільним зусиллям влади та місцевих жителів. За рахунок місцевого бюджету та силами самих самолусківчан вдалося перекрити та утримати всі адмінбудівлі», — зазначив Віталій Батіг під час зустрічі з активом села Самолусківці.

Районний керманич закликав сільського голову Степана Карпа активніше відноситись до участі у різних проектах з метою залучення коштів для розвитку села з державних та інших джерел. Серед найактуальніших потреб у даному населеному пункті можна окреслити наступне: утеплення фасаду ЗОШ, перекриття будинку культури, ремонту місцевих доріг, ремонт амбулаторії загальної практики — сімейної медицини.

У селі Личківці (сільський голова Степан Дуда) для розвитку села залучаються державні кошти та з місцевого бюджету. Активну участь у підтримці життєдіяльності села бере агровиробник Володимир Коваль, який здійснює тут обробіток земельних наділів.

На наступні роки заплановано: здійснити модернізацію місцевої школи, будівництво стадіону, ремонт місцевих доріг, проведення ремонту у будинку культури та амбулаторії. Крім того, присутні піднімали питання фінансування дитячого садочку, опалення будинку культури, зокрема сільської бібліотеки.

Володимир Коваль також висловив своє бачення переваг процесу територіальної реформи, адже здійснює обробіток земель у різних населених пунктах і має з чим порівняти.

Голова районної ради Василь Бойчук наголошував на відчутному фінансовому підтриманні населених пунктів за останні роки у порівняні із попереднім періодом.

«За рахунок державних коштів та співфінансування з місцевих бюджетів у селі можна зробити справді багато», — переконаний Василь Бойчук.

До слова, під час подібних зустрічей начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Соболь інформував присутніх про монетизацію субсидій уже з 1 січня 2019 року, а також висловлював вдячність працівникам кожної сільської ради за конструктивну співпрацю у сфері соціального захисту населення.

Підсумовуючи робочі зустрічі, Віталій Батіг рекомендує місцевій владі насамперед визначитися із пріоритетними завданнями та розробити проектно – кошторисну документацію на кожен об'єкт, а ще встановити черговість виконання робіт в розрізі кожного проекту. Крім цього, Віталій Батіг вкотре продемонстрував можливості населених пунктів, які уже долучилися до процесу децентралізації влади.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Чернігів: 19 січня міські ...

КОМЕНТАРІ