На Тернопіллі триває розробка плану перспективного розвитку Теребовлянського району на 2019-2021 роки

На Тернопіллі триває розробка плану перспективного розвитку Теребовлянського району на 2019-2021 роки

22.01.19 10:06 0 503
Відбулися зустрічі керівництва Теребовлянської райдержадміністрації з активами громад сіл Золотники, Бурканів, Соколів та Надрічне, які входять до складу Золотниківської ОТГ.

Зі слів голови райдержадміністрації Юрія Ништи, такі зустрічі проводяться в кожному населеному пункті району з метою розроблення плану перспективного розвитку Теребовлянського краю на 2019-2021 роки.

«Ми хочемо донести людям, що вдалось зробити в районі у 2016-2018 роках, зокрема за державні кошти, а також власні кошти об'єднаних територіальних громад, які завдяки процесу децентралізації значно збільшили свої фінанси, а заодно й можливості у реалізації масштабних інфраструктурних проектів, - говорить Юрій Ништа. – Але не лише це є метою наших зустрічей. Ми не тільки аналізуємо зроблене, але й окреслюємо плани регіонального розвитку району на перспективу».

Відповідно, в ході зустрічей у чотирьох населених пунктах звітували голова Золотниківської ОТГ Данило Бугай, його заступник із гуманітарних питань Ольга Кузьменюк, а також старости сіл, в яких відбувалися зібрання: Бурканів – Оксана Сивульська, Надрічне – Ірина Жук, Соколів – Мирон Горун. Вони детально зупинилися на проектах, які реалізовано в даних населених пунктах за час проведення реформи децентралізації. Це капітальний ремонт із застосуванням енергозберігаючих технологій (заміна віконних та дверних блоків, утеплення фасаду головного корпусу) в Золотниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, реконструкція котельні Бурканівської ЗОШ, реконструкція покрівлі, утеплення фасаду адмінбудинку Золотниківської сільської ради, реконструкції дахів Соколівського, Бурканівського, Золотниківського дошкільних навчальних закладів, реконструкції дахів нового навчального корпусу та корпусу спортзалу Золотниківської ЗОШ І-ІІІ ст., реконструкція приміщень адмінбудинку Золотниківської сільської ради під поліцейську станцію, капітальний ремонт даху будинку культури с. Надрічне, реконструкція приміщень існуючої паливної з встановленням котла на альтернативному виді паливі в районній лікарні с. Золотники, закупівля пожежно-рятувального оснащення для місцевої пожежної команди, численної техніки для комунального підприємства.

Голова РДА Юрій Ништа в свою чергу ознайомив громадськість із комплексом проектів, які втілено в життя у районі за кошти Державного фонду регіонального розвитку та державних субвенцій. Зокрема, у 2016-2018 роках за кошти з Державного фонду регіонального розвитку в районі реалізовано 8 проектів на загальну суму 23 млн 542 тис. грн, за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 60 проектів на загальну суму 17 млн 791 тис. грн, за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад – 91 проект на загальну суму 65 млн 759 тис. грн.

«Окрім того, за клопотанням облдержадміністрації в 2016 році керівництвом держави було прийнято рішення про відновлення в м.Теребовля функціонування військового об'єкту та сучасного переобладнання казарменого фонду для проживання особового складу. В період з 2016 по 2018 роки на території військової частини в Теребовлі відновлено казарму. Для того, аби захисники України змогли заселитися в новеньку будівлю з державного бюджету України було виділено 15 млн гривень. За ці кошти виконано усі необхідні роботи: від укріплення фундаменту до повної заміни даху. Літом 2018 року у Теребовлі розпочались будівельні роботи ще трьох житлових комплексів на 250 місць для військовослужбовців в рамках виконання доручення Президента України Петра Порошенка щодо будівництва гуртожитків для Збройних Сил України», - зазначив Юрій Ништа та повідомив присутнім про низку заходів, проведених у напрямку соціально-економічного розвитку району.

Серед іншого розглядалися питання розвитку освіти, охорони здоров'я та соціального захисту в умовах реформування.

Далі під час зустрічей обговорювались плани на майбутнє в рамках проекту Стратегії регіонального розвитку Теребовлянського району на 2019-2021 роки. Так, в с.Золотники планується будівництво футбольного поля зі штучним покриттям, проведення капітального ремонту амбулаторії загальної практики сімейної медицини; в с.Надрічне працюватимуть над створенням нових робочих місць, зокрема у планах сільського старости – відкриття майстерні з пошиття пухових ковдр та з ремонту побутової техніки; в с.Бурканів всі сили будуть спрямовані на проведення заходів з енергозбереження у місцевій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів; в с.Соколів заплановано перекриття дахів закладів соціально-культурної сфери та встановлення павільйонів на автобусних зупинках. Також в усіх населених пунктах озвучувалось питання ремонту комунальних доріг, доріг місцевого значення та відновлення автобусних сполучень між селами Золотниківської ОТГ та районним центром м. Теребовля.

"Завдяки керівництву нашої держави, облдержадміністрації нам багато вже вдалось зробити. Але багато в нас є і планів. Та я вірю, що разом ми відбудуємо наші села, наш Теребовлянський край та рідну Україну", - підсумував очільник РДА.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В нас є унікальний шанс ...
Наступна новина: На Тернопіллі петро та ...

КОМЕНТАРІ