Сертифікат відповідності ISO 9001: що потрібно знати?

Сертифікат відповідності ISO 9001: що потрібно знати?

23.01.19 00:58 0 2701

Міжнародна організація по стандартизації, або ISO (International Organization for Standardization), - найбільша міжнародна організація у сфері стандартизації бізнес- і технологічних процесів. Одними з найбільш відомих і розтиражованих практично всіма державами світу є стандарти ISO серії 9000, що стосуються побудови системи менеджменту якості компаній. Серед цих документів особливе місце займає ISO 9001. Відповідність компаній даного стандарту є доказом грамотного управління підприємством і є суттєвою перевагою в конкурентній боротьбі.

Щоб підтвердити, що діяльність вашої організації задовольняє стандартам ISO, необхідно пройти сертифікацію в рамках національної або однієї з добровільних систем сертифікації систем менеджменту якості. Тільки після цього ви зможете стати щасливим володарем сертифікату відповідності ISO 9001, поповнивши ряди мільйонів компаній-членів «ІСО клубу».

Стандарти якості ISO 9001: від якості управління до якості послуг і продукції

Стандарти ISO серії 9000 висувають однакові вимоги до управління організацією з точки зору забезпечення якості її діяльності.

Першим принципом менеджменту якості тут проголошується орієнтація на споживача. Фірми, будучи залежними від власних клієнтів, повинні розуміти їхні теперішні й майбутні потреби, відповідати їх вимогам і прагнути перевершити їхні очікуваня.

ISO 9001, перша версія якого була випущена в 1987 році, присвячена проблемам створення системи менеджменту якості (СМЯ) на цьому базовому принципі. Документ згодом переглядався і актуалізувалося в 1994, 2000, 2008 і 2015 роках, але векторні положення його залишилися незмінні.

Завдання, що стоїть перед СМЯ, - не контролювати кожну операцію або одиницю продукції, а створити умови, що зводять до мінімуму помилки в роботі. Подібний процесний підхід був остаточно запроваджено у версії стандарту 2008 року і подальший розвиток отримав в ISO 9001 діє до: 2015.

Впровадження стандарту ISO 9001 є добровільним, але для ряду сфер (ВПК, авіабудування, харчова промисловість) окремі його елементи, викладені в галузевих стандартах, підлягають обов'язковому виконанню.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 71)
Попередня новина: Переваги рюкзака в ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ