У такому будинку можуть виховуватися від 5 до 10 дітей. Також дитячі будинки сімейного типу щомісяця можуть отримувати від 22 до 50 тис. грн.
Дитячий будинок сімейного типу – це мрія кожної дитини жити у сім'ї.
— «Коли дитину вилучають з сім'ї, то вона втрачає все. Дитячі будинки сімейного типу необхідні, бо абсолютно кожна дитина мріє про сім'ю і у таких будинках ти створюєш для неї сімейний затишок. Це і є найголовніший плюс. Звісно й держава допомагає та виділяє кошти для діток. Я бажаю усім, хто має можливість забрати дитину, але вагається, бути рішучими і подарувати дитині сім'ю», – розповідає вихователь ДБСТ із міста Коростень Лілія Стець.
Покрокова інструкція створення дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ)
1. Звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання:
* консультація фахівців, проходження співбесіди та подання пакету документів.
2. Складання акту обстеження житлово-побутових умов:
* спеціаліст центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді складає акт обстеження житлово-побутових умов.
3. Навчання з питань виховання:
* проходження навчання з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в регіональному центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді.
4. Взяття на облік у кандидати:
* після проходження курсу видається довідка про його проходження, а також рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення у кандидати в єдиний банк даних.
5. Отримання рішення про створення ДБСТ:
* на засіданні комісії по захисту прав дітей розглядається заява і документи;
* видається рішення про створення ДБСТ.
6. Пошук дітей:
* служба у справах дітей за місцем проживання дає інформацію про дітей, які перебувають на обліку і можуть бути влаштовані у ДБСТ;
* служба видає направлення на знайомство і встановлення контакту з дитиною з урахуванням віку прийомних батьків і з урахуванням рекомендацій за результатами навчання.
7. Рішення про влаштування дитини у ДБСТ:
* засідання комісії з захисту прав дітей, на якому буде винесено рішення про влаштування дитини у ДБСТ, з якою встановлено контакт.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: Як вибрати бюро перекладів?