Чернігів: Владислав Атрошенко про незбалансовані рішення у тепловій енергетиці

Чернігів: Владислав Атрошенко про незбалансовані рішення у тепловій енергетиці

04.04.19 09:53 0 1439
За інформацією теплогенеруючих компаній Чернігова, борги населення за тепло та гарячу воду зросли. Про це говорили вчора, 2 квітня, на ранковій розширеній нараді у міській раді.

Станом на 1 квітня заборгованість мешканців міста перед ПАТ «Облтеплокомуненерго» склала 150 млн грн. Загальна заборгованість за послуги підприємства – 230 млн грн. З цих причин ПАТ «Облтеплокомуненерго», у свою чергу, не може розрахуватися за спожитий газ із НАК «Нафтогаз». Схожа ситуація і на КЕП «Чернігівська ТЕЦ». З нового року борг мешканців за тепло сягнув 92 млн грн, а загальна заборгованість за послуги підприємства складає 158 млн грн.

На думку чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, необхідно більше спілкуватися з населенням через засоби масової інформації, більше розповідати про економіку теплогенеруючих підприємств і причини, які призводять до боргів.

- Щоб у Чернігові не було такої історії, як у Смілі, і щоб не розповідали по телебаченню, що мер винен, потрібно проводити роботу з населенням. Треба розповісти про економіку підприємства: до чого призвело систематичне відставання тарифів від ціни на газ, чому виникла ця заборгованість, і чи буде у чернігівців гаряча вода влітку, - підкреслив міський голова. – Зростання ціни на газ з одночасним скороченням субсидіантів призвела в кінцевому рахунку до зростання непоборних боргів населення. Треба враховувати ще й заклики від окремих політиків – не сплачувати за послуги. Всі ці речі сукупно призвели до того, що зросли борги населення.

Владислав Атрошенко вважає, що наслідком несплати заборгованості населення за спожиті послуги буде те, що на наступний рік ліміти на газ нададуть тільки тоді, коли місто підпише гарантійні зобов'язання за суб'єкта господарювання, що заборонено Бюджетним кодексом.

Підсумовуючи, міський голова зазначив, що необхідно оприлюднити інформацію по кожному підприємству щодо різниці в тарифах, коли піднялася ціна на газ, і коли піднявся тариф.

- Уся проблема - у незбалансованості економічних рішень тих органів, які опікуються тепловою енергетикою. Тому прохання до керівників підприємств – переходьте у публічну площину і пояснюйте містянам реальний стан справ, - підкреслив Владислав Атрошенко.

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тернопіль: 2-5 травня ...
Наступна новина: Чернігів: У міській раді ...

КОМЕНТАРІ