У Чернігові право оренди вільних від забудови земельних ділянок продаватиметься на аукціоні

У Чернігові право оренди вільних від забудови земельних ділянок продаватиметься на аукціоні

27.04.19 08:59 0 2335
У Чернігові, з метою збільшення надходжень до міського бюджету від орендної плати за користування землею від суб'єктів господарювання, депутати міської ради підтримали рішення щодо запровадження конкурентного підходу до передачі в оренду вільних від забудови земельних ділянок комунальної власності. Крім того, внесли зміни і доповнення до Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності на конкурентних засадах (земельних торгах) у місті Чернігові. Ці питання розглядалися 24 квітня, на засіданні сорок першої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, й викликали жваву дискусію.

Запровадити такі відкриті торги було ініціативою чернігівського міського голови Владислава Атрошенка.

Відповідно до прийнятого рішення продаж права оренди вільних від забудови земельних ділянок здійснюватиметься виключно на конкурентних засадах (аукціоні), крім випадків передбачених Земельним кодексом України або іншими законами України. Той, хто запропонує більшу ціну, і отримає право на укладання договору оренди. І вже відповідно до призначення земельної ділянки здійснюватиме там свою діяльність.

Комунальні підприємства та управління капітального будівництва міської ради зобов'язані інформувати управління земельних ресурсів міськради про надходження від суб'єктів господарювання (інвесторів) звернень з приводу здійснення діяльності пов'язаної з відведенням вільних від забудови земельних ділянок в постійне користування.

Управління земельних ресурсів міської ради забезпечуватиме продаж права оренди (проведення аукціону) таких земельних ділянок після одержання відповідного повідомлення, а також інформуватиме КП та УКБ міської ради про можливість отримання у постійне користування земельних ділянок, відносно яких земельні торги не відбулися або їх результати були анульовані.

У разі, якщо земельні торги не відбулися або їх результати були анульовані, КП та УКБ міської ради зможуть звертатися за одержанням в постійне користування вільних від забудови земельних ділянок комунальної форми власності, необхідних для здійснення діяльності спільно з суб'єктами господарювання (інвесторами).

В ході обговорення за пропозицією депутатів міської ради управлінню земельних ресурсів надане протокольне доручення вивчити механізм проведення таких торгів на електронному майданчику - у системі ProZorro.Продажі та вивчити можливий досвід інших міст. На наступне пленарне засідання виноситиметься доповідь по цьому питанню.

Крім того, у Порядок продажу земельних ділянок комунальної власності на конкурентних засадах (земельних торгах) за пропозицією депутатської комісії додано абзац: "Не підлягає продажу на земельних торгах право оренди на земельні ділянки, які призначені для обслуговування об'єктів нерухомого майна або влаштування зовнішніх сходів до вхідної групи житлових та нежитлових приміщень".

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Тернопіллі сумнівні ...

КОМЕНТАРІ