У школах Чернігова проходять інтерактивні театральні вистави «Стоп булінг»

У школах Чернігова проходять інтерактивні театральні вистави «Стоп булінг»

27.04.19 08:00 0 1128
У Чернігові для учнів навчальних закладів проходить серія інтерактивних театральних вистав «Стоп булінг», які організовані в рамках проекту Бюджету участі. Проект "Школи Чернігова - територія толерантності. Навчання підлітків безконфліктній поведінці" є переможцем 2018 року серед малих проектів.

Інтерактивний захід організований за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради та підготовлений викладачами й студентами Чернігівського національного технологічного університету.

Вистава має п'ять сюжетів та демонструє чіткі приклади різних видів булінгу, емоцій та почуттів, які переживають як постраждалі, так і буллери. Студенти показали учням загальноосвітніх шкіл що таке булінг без термінів та складних слів. Вистава тримає в напрузі від першого до останнього слова, навіть після її закінчення виникає бажання аналізувати та переоцінювати. Крім того, вистава викликала зацікавленість учнів та підняла важливу тему для їх віку.

Так, відповіді на питання: що таке "булінг", які є види "булінгу"; як захистити себе та інших від агресорів, 22 квітня шукали учні 7-х класів гімназії № 31 під час перегляду цієї інтерактивної вистави. Діти активно брали участь у дискусії з експертами та психологами, вони отримали відповіді на важливі питання.

Експерти цього проекту: Олена Надточій, психолог відділу соціальної роботи ЧМЦСССДМ та Аліна Палуб, інспектор зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Чернігівській області Департаменту патрульної поліції, лейтенант поліції.

Режисери вистави: Мирослава Витриховська-Макар та Валентин Макар.

Для учнів 8-х класів шкіл міста 18 квітня в рамках реалізації проекту «Я маю право!» проведений профілактичний захід з елементами тренінгу «Зупинимо булінг разом». Цей захід проводиться спеціалістами Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області.

Крім того, 16-17 квітня у Чернігові стартувала Всеукраїнська акція «Діти! Поліція! Безпека!» для учнів закладів загальної середньої освіти, в рамках якої проведено низку профілактичних заходів за темами: "Протидія булінгу в дитячому середовищі", "Розв'язання конфліктів мирним шляхом", "Безпека на дорозі", "Відповідальність підлітків за порушення закону", "10 головних правил безпеки для дитини" та ін. Ці заходи проводилися за ініціативою Ювенальної поліції України, Підрозділу взаємодії патрульної поліції та громади. Після цього шкільні офіцери поліції та поліцейські управління ювенальної превенції НПУ поїдуть до інших областей.

Довідково. Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке дуже часто поширене в школах і загалом є проблемою світового масштабу. Донедавна вона замовчувалась у суспільстві. Фахівці зазначають, що в усіх соціальних системах завжди є лідер, середня група і так звана «жертва», і спільна задача педагогів, психологів та батьків – сформувати толерантне ставлення серед учасників освітнього процесу, які можуть стати потенційною жертвою булера.

В Україні діє Закон про булінг, який передбачає відповідальність за булінг та процедуру притягнення до неї.

Прес-служба Чернігівської міської ради за інф. ЧМЦСССДМ та управління освіти міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ