Цьогоріч у багатоповерхівках Чернігова модернізують більше ліфтів,ніж будь-коли

Цьогоріч у багатоповерхівках Чернігова модернізують більше ліфтів,ніж будь-коли

11.05.19 08:50 0 1691
У багатоповерхових житлових будинках Чернігова 1208 ліфтів. З них у 2016 році були капітально відремонтовані 152 ліфти, у 2017 році – 68, у минулому 2018 році – 33, плюс в одному ліфті проведена модернізація. Такі цифри повідомив на розширеній нараді чернігівського міського голови з керівниками всіх міських служб начальник управління ЖКГ Ярослав Куц.

Термін дозволеної експлуатації ліфта після капремонту – 4 роки, після модернізації – 18 років. Тому цього року аж для 12 ліфтів запланована модернізація. Це складніше і дорожче: модернізація тільки по таких двох позиціях, як станція керування і лебідка, коштує близько 500 тисяч гривень. Але, якщо враховувати наступний термін експлуатації та співвідношення ціна/якість, то модернізація вигіднішеа за капремонт.

Принагідно чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив на тому, що ліфти – це приватна власність співвласників будинку. Місто взяло на себе тягар забезпечення ремонту цього приватного майна тільки тому, що несправний ліфт – джерело небезпеки для життя людей.

На в Чернігові капітальний ремонт і модернізація ліфтів до плати за квартиру не входять, вони виконуються за рахунок міського бюджету. До тарифу на управління та обслуговування будинку входить тільки поточний їх ремонт.

- Потрібно, щоб люди розуміли, що це все їхня власність: починаючи від дверей у під'їзд і закінчуючи покрівлею та мережами всередині будинку. І ліфт теж. Тобто ми ремонтуємо фактично їх приватну власність, - зауважив міський голова.

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ