Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся зі словами подяки до всіх ветеранів, які в ті воєнні роки, ризикуючи власним життям, рятували всю Європу та світ від нацизму. І наголосив, що зараз звучать різні подекуди суперечливі оцінки подіям Другої світової війни. Різниця була у радянській пропаганді, тому що тоді замовчувався факт домовленості двох імперій щодо розподілу Європи та всього світу.
- Якщо аналізувати участь українців у Другій світовій війні, то можна сказати, що у наших дідів-прадідів було різне розуміння свого покликання. Більшість воювали у лавах радянської армії, інша частина - за знищення радянської імперії і далі проти нацистів. Навколо цього й досі тривають історичні дискусії.
На мою думку, День пам'яті та примирення присвячений нашому внутрішньому і зовнішньому примиренню. Українці - мудрий народ, і ми мусимо вибачити німецькому народу за ті гріхи нацистської Німеччини, і за ті страшні жертви. Це надзвичайно складно. І дуже важливо, що Україна запровадила цей пам'ятний день – День пам'яті та примирення. Ми повинні пам'ятати скільки тоді було жертв, і якою ціною нам дісталася ця Перемога.
Я хочу низько схилити голову, в першу чергу, в пам'ять загиблих у період Другої світової війни. Впевнений, що та кількість жертв могла бути меншою, і це доведений історичний факт.
На жаль, і наші хлопці віддають найдорожче – своє життя для того, щоб ми з вами жили. Тож хочу побажати усім, щоб кожного дня у нас зростала свідомість і щодо пам'яті про героїв, які загинули заради нашого майбутнього, і щодо щоденних наших дій, - підкреслив Владислав Атрошенко.
Зранку громадськість міста та представники міської та обласної влади поклали квіти до Меморіалу жертвам нацизму, що у колишньому урочищі Подусівка, та у сквері ім.М.Попудренка до братської могили, меморіальної стели загиблим учасникам АТО та «Небесної сотні».
Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Чернігів: Міська рада ...
Наступна новина: Чернігів: 11-12 травня - ...