Чернігів: Владислав Атрошенко: Ми маємо пам’ятати героїв,які загинули заради нашого майбутнього

Чернігів: Владислав Атрошенко: Ми маємо пам’ятати героїв,які загинули заради нашого майбутнього

11.05.19 08:35 0 1424
У Чернігові 8 травня, проходять заходи з нагоди Дня пам'яті та примирення. У сквері ім.Б.Хмельницького пройшов загальноміський флешмоб «Молитва за мир». Біля П'ятницької церкви зібралось понад триста музикантів та виконавців мистецьких закладів міста та області. Вони виконали твір Інни Францескевич «Аве Марія».

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся зі словами подяки до всіх ветеранів, які в ті воєнні роки, ризикуючи власним життям, рятували всю Європу та світ від нацизму. І наголосив, що зараз звучать різні подекуди суперечливі оцінки подіям Другої світової війни. Різниця була у радянській пропаганді, тому що тоді замовчувався факт домовленості двох імперій щодо розподілу Європи та всього світу.

- Якщо аналізувати участь українців у Другій світовій війні, то можна сказати, що у наших дідів-прадідів було різне розуміння свого покликання. Більшість воювали у лавах радянської армії, інша частина - за знищення радянської імперії і далі проти нацистів. Навколо цього й досі тривають історичні дискусії.

На мою думку, День пам'яті та примирення присвячений нашому внутрішньому і зовнішньому примиренню. Українці - мудрий народ, і ми мусимо вибачити німецькому народу за ті гріхи нацистської Німеччини, і за ті страшні жертви. Це надзвичайно складно. І дуже важливо, що Україна запровадила цей пам'ятний день – День пам'яті та примирення. Ми повинні пам'ятати скільки тоді було жертв, і якою ціною нам дісталася ця Перемога.

Я хочу низько схилити голову, в першу чергу, в пам'ять загиблих у період Другої світової війни. Впевнений, що та кількість жертв могла бути меншою, і це доведений історичний факт.

На жаль, і наші хлопці віддають найдорожче – своє життя для того, щоб ми з вами жили. Тож хочу побажати усім, щоб кожного дня у нас зростала свідомість і щодо пам'яті про героїв, які загинули заради нашого майбутнього, і щодо щоденних наших дій, - підкреслив Владислав Атрошенко.

Зранку громадськість міста та представники міської та обласної влади поклали квіти до Меморіалу жертвам нацизму, що у колишньому урочищі Подусівка, та у сквері ім.М.Попудренка до братської могили, меморіальної стели загиблим учасникам АТО та «Небесної сотні».

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернігів: Міська рада ...
Наступна новина: Чернігів: 11-12 травня - ...

КОМЕНТАРІ