Цього дня віддають данину поваги мільйонам наших співвітчизників, які рятували від нацизму Україну, Європу та весь світ. Символом пам'яті жертв тієї війни, як і в багатьох країнах Європи, є червоний мак. У ті воєнні роки загалом за різними оцінками фахівців від 50 до 85 мільйонів вбитих по всьому світу, із них – від 8 до 10 мільйонів - українці. Понад 2 мільйони дівчат та юнаків були вивезені з України на примусові роботи на каторгу й концтабори.
У Чернігові меморіальні та урочисті заходи розпочалися з покладання квітів до Меморіалу жертвам нацизму. Чернігівці, серед яких представники міської й обласної влади, ветерани, громадськість міста, зібралися у колишньому урочищі Подусівка, щоб хвилиною мовчання вшанувати пам'ять мирних жителів і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках. Заупокійну літію відправив настоятель храму Святої Великомучениці Катерини Православної Церкви України, протоієрей отець Роман (Кіник).
За підрахунками істориків, у ті воєнні роки в урочищі Подусівка були розстріляні та закатовані близько 15 тисяч мирних жителів, партизанів, військовополонених. Вони поховані в 11 братських могилах.
Пам'ятні заходи продовжились церемонією покладання квітів у сквері ім. М.Попудренка до братської могили, меморіальної стели загиблим учасникам АТО та «Небесної сотні». Тут зібралися ветерани війни, воїни-афганці, учасники АТО/ООС, офіцери та солдати ЗСУ, представники держустанов та місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій.
До скорботного заходу долучилися Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник, голова обласної ради Ігор Вдовенко.
Чернігівці хвилиною мовчання вшанували солдатів, партизан і підпільників – людей, сильних духом, які в ті воєнні роки, ризикуючи власним життям, рятували всю Європу та світ від нацизму.
Напередодні 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні представники міської та обласної влади у поминальний день, 5 травня, поклали квіти до могил героїв партизанського руху Чернігівщини Миколи Попудренка та Василя Капранова.
Нагадуємо, що останки героїв партизанського руху зі скверу ім.М.Попудренка перепоховані на міське кладовище Яцево у липні 2017 року. Того дня чернігівці з військовими почестями віддали належну шану та повагу землякам, які у складі партизанських загонів боролись за свободу Чернігівщини в роки Другої світової війни.
Могила Миколи Попудренка перенесена з центру міста на кладовище Яцево на прохання його доньки. У її зверненні йшлося про те, що парк у центрі міста, що названий на честь її батька, давно перетворився на місце дозвілля та розваг містян, і батько має знайти вічний спокій там, де поховані його дружина та сини.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Чернігів: Весна на вулицях ...
Наступна новина: Чернігів: Представники ...