Чернігів: Міська рада звернеться до Кабміну з приводу ціни на газ

Чернігів: Міська рада звернеться до Кабміну з приводу ціни на газ

11.05.19 08:30 0 1507
Про це міський голова Владислав Атрошенко сказав на засіданні виконкому міськради 7 травня.

«Зараз у нас проблема не з постачанням гарячої води. Це вже наслідок. Проблема із несплатою за газ. Заборгованість тільки по «Облтеплокомуненерго» сягає 180 мільйонів гривень, по ТЕЦ «ТехНова» – 95 млн грн, разом - 275 мільйонів. Через відключення газу «Облтеплокомуненерго» не може нагрівати воду», - сказав міський голова, зауваживши, що при зберіганні цієї заборгованості є загроза для початку опалювального сезону.

Наразі рівень сплати населення – у зв'язку з виборчою кампанією і заявами деяких політиків, які закликали не платити за послуги ЖКГ – за лютий і за березень знизився до 72-75%. Фактично зросла заборгованість населення за надані послуги по всіх комунальних підприємствах – ЖЕКи, АТП-2528 і «Чернігівводоканал».

«Є питання, чому сумлінні платники стають заручниками неплатників? Дійсно, всі тарифи розраховані, виходячи зі 100% платежів. Заборгованості, які виникли, спричинені тим, що десь до 30% населення за кілька місяців не заплатили вчасно за спожиті послуги. Наше попереднє дослідження свідчить про те, що разом з неплатежами людей бідних, які отримали субсидію і свідомо використали ці кошти на інші свої потреби, є й категорія людей заможних, які мають можливість, але не платять. І все місто є заручниками неплатників. Більше того: якщо ситуація не зміниться, під загрозою може бути й наступний опалювальний сезон. Потрібно всім зрозуміти, що це пряма заборгованість за газ перед НАК «Нафтогаз», - акцентував міський голова.

Владислав Атрошенко попросив чернігівців зважити на ситуацію і погасити заборгованість за тепло, гарячу воду, інші комунальні послуги. Таким чином Чернігів забезпечить і гарячу воду, і – найголовніше – газ на опалювальний період, а все міське господарство стабільно працюватиме.

Окрім того, міський голова звернув увагу на загальнодержавне питання формування ціни на газ. Із цієї проблеми у міській раді підготують відповідний проект звернення до Кабінету міністрів України, яке винесуть на найближчу сесію міської ради.

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Чернігів: Владислав ...

КОМЕНТАРІ