Чернігів: Владислав Атрошенко зустрівся з матерями загиблих на Донбасі воїнів

Чернігів: Владислав Атрошенко зустрівся з матерями загиблих на Донбасі воїнів

11.05.19 09:45 0 2672
Напередодні міжнародного Дня матері Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зустрівся з матерями загиблих воїнів в антитерористичній операції (ООС) на сході України. Зустріч проходила в Чернігівській міській раді 9 травня за участі представників громадських організацій "Єдина родина Чернігівщини" та "Родина воїна".

За часів незалежної України День матері - свято встановлене «на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації «Жіноча громада», Спілки жінок України, громадської організації «Союз українок» згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99. Відзначається щороку у другу неділю травня.

Під час неформального спілкування Владислав Атрошенко, звертаючись до матерів наших героїв-земляків, побажав кожній сім'ї розуміння того, що їхні сини віддали своє життя за майбутнє. А кожен чернігівець завжди пам'ятатиме, про героїзм та мужність наших воїнів.

- Дуже символічно, що ми зустрілися саме 9 травня – у день, коли згадують усіх загиблих за наше життя. Тому буде правильно згадати і ваших синів, які віддали найдорожче, що у них було, за наше майбутнє. Бажаю, щоб на ваших очах було менше сліз, і щоб ви жили шнім та завтрашнім днем, адже ваші сини загинули за майбутнє країни. Ми будемо завжди пам'ятати про подвиги ваших синів, - сказав Владислав Атрошенко.

Міський голова також зауважив, що зараз дуже важливо виховувати молодь, так, щоб вона розуміла: все, що робиться у місті – треба берегти та поважати.

В ході діалогу були підняті важливі питання, як для міста загалом, так і щодо соціальної підтримки сімей загиблих та ветеранів АТО/ООС. Зокрема, матерів дуже хвилює питання щодо встановлення в Чернігові Меморіалу Захисникам України. Міський голова повідомив, що наразі вже є деякі нові напрацювання та пропозиції, але потрібен ще час, щоб все узгодити.

- Під час проведення конкурсу було достатньо часу для того, щоб спільно, демократично та об'єктивно визначитися з пам'ятником. На жаль, не вийшло. Ті пропозиції, які були запропоновані – досить сумнівні. Нові напрацювання є, але потрібен ще час, - зазначив Владислав Атрошенко.

Він також додав, що концепція пам'ятника буде дуже змістовна і символічна, й дещо повторюватиме раніше запропонований варіант у формі тризуба. Крім того, Меморіал матиме елементи, які перекликаються з різними сторінками історії України, зокрема, здобуття Черніговом Магдебурського права. Але у будь-якому випадку проект обов'язково буде обговорюватися із сім'ями загиблих героїв.

- Пам'ятник 100-відсотково матиме зв'язку з історичними моментами. Це дуже правильно і символічно, адже ми пам'ятаємо і минуле, і сьогодення, - підкреслив міський голова.

За словами Владислава Атрошенка, наразі обговорюється також місце розміщення Меморіалу Захисникам України. Це може бути площа Героїв Небесної Сотні чи територія Валу.

Голова ГО «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський, в свою чергу, подякував міському голові за цю зустріч та зазначив, що представники громадської організації постійно проводять патріотично-виховну роботу зі школярами, розповідаючи про наше місто, яке потрібно берегти. Він також повідомив про заплановані пам'ятні заходи, адже у червні відзначатиметься 5-та річниця початку війни на Донбасі. На Чернігівщина втратила у цій війні 189 героїв. Кожна родина чернігівських воїнів не залишається поза увагою.

Довідково. Обласна громадська організація «Єдина родина Чернігівщини» створена 19 грудня 2015 року. Мета організації - здійснення заходів спрямованих на соціальний та правовий захист, соціальну та медичну реабілітацію членів родин воїнів, що загинули при виконанні бойового завдання під час проведення АТО, а також залучення їх до суспільно-корисної діяльності, вирішення проблем, пов'язаних з реалізацією основних пільг і гарантій. За майже чотири роки плідної роботи організація перетворилася в потужну спільноту людей, об'єднаних однією метою – працювати для вшанування пам'яті героїв, які ціною життя захистили країну від російських окупантів, і працювати з учнівською молоддю в національно – патріотичному спрямуванні. Громадська організація співпрацює з іншими громадськими організаціями, а саме: ГО “Ресурс”, “Март”, “Сяйво Сіверщини”, “Афганських матерів”, волонтерами, депутатами міських та обласних рад, а також з керівництвом міського управліннями культури, освіти та охорони здоров'я.

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі стартує ...
Наступна новина: Улица Арбат в Москве

КОМЕНТАРІ