У Чернігові за останні роки взяли за правило: спершу реконструюють підземні комунікації, а далі дороги. За таким принципом працюють у на Красній площі і на прилеглих вулицях.
Під самою площею комунікацій фактично немає. Водопровід та каналізація проходять по периметру – по вулицях Шевченка, Гетьмана Полуботка та Магістратській. В рамках реконструкції Красної площі було прийняте рішення щодо їх заміни. Тим більше, що їх стан критичний.
Замовником робіт виступає управління ЖКГ міської ради, підрядна організація - ТОВ «УТБ-Інжиніринг».
Заміна водогону розпочалася від вулиці Гетьмана Полуботка в бік вулиці Магістратська та від перехрестя вулиці Шевченка та проспекту Миру. Далі водопроводи пройдуть вздовж скверу М.Попудренка (з двох боків) і з'єднаються на вулиці Кирпоноса. Під час реконструкції чавунні труби буде замінено на поліетиленові. В цілому буде прокладено 1050 м водопроводу діаметром 225 та 110 мм та збудовано 20 оглядових колодязів водопроводу.
Окрім того, від перехрестя вулиці Шевченка та проспекту Миру на 118 метрів в бік вулиці Кирпоноса буде замінено каналізаційний самопливний колектор діаметром 500 мм, який буде виконано з двошарової профільованої поліетиленової труби марки КОРСИС. Далі буде прокладено каналізацію поліетиленовою трубою діаметром 200 мм. Така ж каналізація діаметром 200 мм пройде і по вулиці Кирпоноса.
На фото: Ущільнення ґрунту за допомогою води
На фото: Камера водопроводу з засувками. У верхній частині встановлюється пожежний гідрант (зараз підключено пожрукав)
На фото: Оглядовий колодязь каналізаційного колектору (в нього заходить профільована труба марки КОРСИС)
Щодо самої площі, то тут поки що тривають роботи з демонтажу цегли. Треба зазначити, що свого часу цегла вкладалася на бетонну основу товщиною до 40 см. Чи залишився під цією основою культурний шар, який може стати полем діяльності археологів, наразі сказати важко. Але фахівці вважають, що під час планування площі на початку ХХ сторіччя цей шар було знесено: про це, принаймні, свідчить ділянка дороги вздовж скверу М.Попудренка, вже звільнена від бетону. На цій ділянці культурний шар залишився лише поруч з вулицею Магістратська, де археологи знайшли залишки пічки та предметів побуту минулих років.
На фото: Старе й нове
На фото: Демонтаж цегли
На фото: Працюють археологи
За повідомленням інформаційної служби КП «Чернігівводоканал»
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Еволюція пластикових труб
Наступна новина: Чернігів: Олександр Ломако: ...