Рівненщина: прокуратурою області проведено лекцію зі студентами Національного університету «Острозька академія»

Рівненщина: прокуратурою області проведено лекцію зі студентами Національного університету «Острозька академія»

18.05.19 08:16 0 463
Для студентів Національного університету «Острозька академія» 16 травня 2019 року начальником відділу роботи з кадрами прокуратури Рівненської області Бистрицькою І.В. проведено лекцію на тему: «Порядок добору кандидатів на посаду прокурора».

У своєму виступі працівником прокуратури ознайомлено студентів –правників 3-го курсу як з функціями органів прокуратури в умовах законодавчих змін, так і з порядком проведення добору та конкурсу на зайняття вакантних посад прокурорів місцевих прокуратур, призначенням прокурорів на адміністративні посади, вимогами, які ставляться до кандидатів на ці посади.

Зокрема, на лекції було озвучено, що прокурором місцевої прокуратури може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше двох років та володіє державною мовою.

Процедура добору кандидатів та їх призначення на посаду прокурора місцевої прокуратури охоплює 13 етапів, від прийняття Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів рішення про проведення добору кандидатів на посаду прокурора до складання особою присяги прокурора, у тому числі проходження кандидатом на посаду прокурора спеціальної підготовки в Національній академії прокуратури України протягом одного року.

Особливу увагу звернуто на спеціальну перевірку кандидата на посаду прокурора, які успішно склали кваліфікаційний іспит, що проводиться Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів. У разі встановлення за її результатами факту подання кандидатом на посаду прокурора неправдивих відомостей або підроблених документів, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів приймає рішення про відмову в зарахуванні кандидата до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів.

Крім того, повідомлено, що не може бути призначена на посаду прокурора особа, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною; має захворювання, що перешкоджає виконанню обов'язків прокурора; має незняту чи непогашену судимість або на яку накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.

З метою просвітницької діяльності з питання добору кандидатів на посаду прокурора, на виконання спільного наказу Генеральної прокуратури України та Міністерства освіти і науки від 13.10.2017 та відповідно до планів проведення лекцій у навчальних закладах області, подібні зустрічі працівниками органів прокуратури області будуть проводитись і надалі.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: За втручання ...
Наступна новина: SpaceX відклала запуск ...

КОМЕНТАРІ