Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі: «У нашій співпраці з Тернопільщиною акцентуємо на економічній інтеграції»

Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі: «У нашій співпраці з Тернопільщиною акцентуємо на економічній інтеграції»

25.05.19 09:10 0 1914
Уже другий день на Тернопільщині в рамках Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина INVEST - 2019» перебуває голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі. 24 травня, у нього відбулася зустріч з керівництвом області у форматі обговорень подальших напрямів співпраці. Основне про що говорили – інтеграція України у Європейський Союз та налагодження двосторонніх відносин. Акцент зробили на економічній та політичній інтеграції, обміні культурним та соціальним досвідом.

«Для нас надзвичайно важливі ринки Європейського Союзу, – наголосив голова ТОДА Степан Барна й підкреслив, що за 2017 рік зовнішньоторговельний оборот між країнами ЄС склав 638 млн. доларів США. – Зріс також експорт товарів майже на 23%. Головними торговельними партнерами області є Польща, Португалія, Німеччина, Литва, Франція, Іспанія і Бельгія. Хоча ще п'ять років тому основним ринком збуту наших товарів та продукції були Росія і країни пострадянського простору».

Окремими напрямками роботи, зазначив Степан Барна, є відновлення інфраструктури, а також продовження реформи децентралізації й реалізація інфраструктурних проектів у громадах.

«Наша головна мета полягає у тому, щоб інтегрувати Україну в Європейський Союз як в економічному, так і в політичному сенсі настільки наскільки це можливо, – зазначив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі. – З нашого боку ми намагаємося робити усе, щоб спростити рух людей між Україною та Європейським Союзом, зокрема таким кроком є безвізовий режим. Водночас, ми збільшили кількість програм обміну на навчання та стажування, якими можуть скористатися науковці, студенти, викладачі».

Крім освітніх програм, є ще торгова угода, щоб інтегрувати українську економіку в економіку ЄС. Велика робота, за словами пана Хюга Мінгареллі, проводиться щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС. «Таким чином, ми робимо все можливе, щоб українські компанії могли торгувати із підприємствами країн-членів ЄС, інвестувати так ніби вони знаходяться уже у ЄС. Що стосується інфраструктурних проектів, то у нас є Європейський інвестиційний банк, який фінансує такі проекти по всій Україні. А наша програма ULEAD активно допомагає громадам», – додав він.

Подякував за увагу до Тернопільської області з боку таких високоповажних гостей й голова обласної ради Віктор Овчарук. «Для нас надзвичайно важливий ваш візит на Тернопільщину. Адже це означає, що Тернопільщина має підтримку. Це є своєрідним сигналом для бізнесу та європейських інвестицій, що наша область – сприятливий майданчик для розвитку та співпраці», – резюмував Віктор Овчарук.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Військового із ...

КОМЕНТАРІ