Волинь: за втручання прокуратури фермери звільнили самовільно зайняту земельну ділянку вартістю 4,5 млн грн. на Ковельщині

Волинь: за втручання прокуратури фермери звільнили самовільно зайняту земельну ділянку вартістю 4,5 млн грн. на Ковельщині

14.06.19 10:10 0 757
На виконання рішенням господарського суду Волинської області від 16 квітня 2019 року, яким задоволено позовні вимоги Ковельської місцевої прокуратури, одне із фермерських господарств Ковельщини звільнило самовільно зайняту земельну ділянку площею 0, 44 га сільськогосподарського призначення ринковою вартістю близько 4,5 млн грн., яка розташована за межами населених пунктів Люблинецької об’єднаної територіальної громади.

Підставою для звернення прокурором до суду в інтересах держави слугувало самостійне виявлення місцевою прокуратурою факту порушення вимог земельного законодавства та у подальшому скерування інформації до уповноваженого органу – Головного управління Держгеокадастру в області, спеціалістами якого і зафіксовано самовільного захоплення фермерами ділянки.

З урахуванням того, що порушник не вжив заходів до усунення порушень вимог Земельного кодексу України у строки, визначені приписом контролюючого органу, зокрема щодо звернення із відповідною заявою, виготовлення проекту землеустрою щодо отримання землі в оренду, прокурор звернувся із позовом до суду.

За втручання прокуратури рішенням суду відновлено стан законності щодо користування земельною ділянкою та права територіальної громади.

Нині ж у ході огляду земельної ділянки начальником міськрайонного управління у Ковельському районі та місті Ковелі ГУ Держгеокадастру у Волинській області за участі голови фермерського господарства засвідчено, що ділянка звільнена, є придатною до використання, не розорана та не засіяна, про що складено акт.

Таким чином земельну ділянку сільськогосподарського призначення повернуто до державної власності.

Прес-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Речниця Білого дому Сара ...
Наступна новина: НБУ дозволив банкам ...

КОМЕНТАРІ