США дали згоду на розміщення ще близько 1000 своїх військових у Польщі

США дали згоду на розміщення ще близько 1000 своїх військових у Польщі

14.06.19 11:55 0 2305
Сполучені Штати Америки погодилися розмістити у Польщі додатково «близько 1000» військовослужбовців, щоб сприяти владі цієї країни у протистоянні посиленню загроз з боку Росії.

У спільній декларації США і Польщі, підписаній президентом Дональдом Трампом 12 червня, не йдеться однак про постійну присутність, що потенційно послабило занепокоєння Кремля з приводу збільшення військової присутності США біля його західного кордону.

Збільшення збройних сил США в Польщі, за словами Трампа, може відбутися за рахунок виведення американських військ з Німеччини, яку він критикував за недостатні витрати на оборону НАТО і надмірні витрати на російський газ.

Трамп повідомив, що в Німеччині налічується 52 тисячі військовослужбовців. У Пентагоні Радіо Свобода повідомили, що джерела військового персоналу та інші деталі угоди «все ще розробляються».

Росія «знову демонструє «імперські» амбіції своїми діями в Україні, заявив президент Польщі Анджей Дуда на спільній прес-конференції з Трампом.

Відповідно до угоди військові США будуть розширювати свою «постійну присутність» в Польщі приблизно на 1000 осіб «в найближчій перспективі». Польща фінансуватиме це, а також додаткову військову інфраструктуру, включаючи штаб-квартиру США.

Під час прес-конференції Трамп підтвердив, що Польща купить майже три десятки винищувачів F-35 вартістю понад 2,5 млрд доларів, а також скраплений газ на 8 мільярдів доларів. Вашингтон і Варшава прагнуть зупинити плани Росії з будівництва газопроводу «Північний потік-2» вартістю 11 мільярдів доларів. /**/ /**/ /**/

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Мітинги в Казахстані: ...
Наступна новина: У Нідерландах вшанували ...

КОМЕНТАРІ