Згідно з результатами дослідження, очолюють список чесності Швейцарія і Норвегія, тоді як Перу, Марокко і Китай опинилися у кінці списку.
«Факти свідчать про те, що люди, як правило, піклуються про добробут інших, і вони гидують від самої думки почуватися злодієм», – повідомив один із співавторів дослідження, Ален Конн із Мічиганського університету.
У перебігу дослідження у приміщеннях банків, театрів, музеїв, готелів, судів, поліцейських відділків і поштових відділень були підкинуті понад 17 тисяч гаманців. Його клав на стійку асистент-дослідник і казав співробітникові закладу, що знайшов гаманець на вулиці, але поспішає і мусить йти. У гаманці зазвичай був список покупок, гроші, три візитівки і ключ.
Частка співробітників, які зв'язалися з власником, перевищила 70% в Швейцарії та Норвегії. У Китаї менш ніж 10% співробітників повертали гаманець, коли він був порожнім, хоча ця цифра подвоювалася, коли там були гроші.
Країни, які є більш демократичними і де громадяни вважають себе частиною процесу ухвалення рішень, отримують більш високий бал за громадянську чесність, вказують дослідники.
Дослідження провели у 355 містах у 40 країнах світу.
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Суд у Литві оголосив вирок ...
Наступна новина: Подорожуй безпечно: На ...