Платіжна система Яндекс.Деньги: плюси і мінуси

Платіжна система Яндекс.Деньги: плюси і мінуси

15.07.19 22:47 0 1720

Мало хто буде сперечатися, що технологічна революція буквально за двадцять років змінила світ до невпізнання, подарувавши людству мобільні телефони, інтернет, цифрову валюту та інші винаходи, які стали незамінними атрибутами життєдіяльності людини. Інтернет та інформаційно-обчислювальні технології неможливо уявити без грошових переказів в режимі онлайн і відповідно, без спеціальних майданчиків, що дозволяють здійснювати транзакції в віддаленому режимі. Електронні гроші в цьому контексті, грають важливу роль в новому суспільстві, спрощуючи та прискорюючи процеси обороту фінансів.

Люди вчаться працювати з електронними грошима, використовуючи сервіси електронних платежів. За оборот електронної валюти в Росії відповідають три основних платіжні системи, одна з яких Яндекс.Деньги, плюси і мінуси якої і розглянемо в цій статті. А розповість нам про неї співробітник онлайн обмінника https://obmenat.com/YAMRUB/P24UAH, за допомогою якого ви безпосередньо можна обміняти Яндекс.Деньги на Приват 24.

Яндекс.Деньги: плюси та мінуси використання системи

Сервіс Яндекс.Деньги, разом зі своїм прямим конкурентом WebMoney, стояв біля витоків зародження електронної комерції в Росії. Більш того, саме Яндекс.Деньги вважається першим російським сервісом, що надає користувачам широкий список можливостей для роботи з віртуальною валютою.

Платіжна система працює з 2002 року, тому багато користувачів почали знайомство з можливостями електронного обігу фінансів саме завдяки сервісу Яндекс.Деньги. І перш ніж розглядати переваги і недоліки системи, позначимо її особливості та відмінності в порівнянні з іншими сервісами електронних платежів:

 1. На відміну від WebMoney, дана система працює виключно з національною російською валютою. На онлайн-платформі не передбачена можливість конвертації або зберігання коштів в іноземних валютах.
 2. Ще одним явним відмінністю Яндекс.Деньги від інших подібних сервісів є обмеженість функціонування системи рамками однієї країни, тобто Росії. По суті, Яндекс.Деньги доступна громадянам інших країн для покупок в інтернеті, але, якщо іноземний клієнт хоче вивести гроші на картку банку своєї країни, доведеться скористатися віртуальним обмінником, наприклад, вищезгаданого obmenat.com.
 3. У системи є очевидні плюси і мінуси, що відрізняє її від інших. Яндекс гаманець (рублевий) тільки один, на відміну від тієї ж системи WebMoney, де клієнту доступні валютні портмоне, а кілька років тому був розроблений ще й криптовалютний гаманець (WMX).
 4. 75 % акцій компанії належать російському державному банку - Ощад.

Оскільки сервіс Яндекс.Деньги входить в трійку лідерів ринку, що працюють в сфері обігу електронної валюти в Росії, то, кількість користувачів, що працюють з онлайн-майданчиком, досить велика. Примітно, що дана система активно використовується в електронній комерції (e-commerce). Багато віртуальні торгові майданчики підтримують Яндекс.Деньги, як один із способів оплатити товари або послуги.

Плюси сервісу Яндекс.Деньги:

 • Перш за все, проста і швидка реєстрація в системі. Щоб створити обліковий запис, достатньо мати мобільний телефон, до якого і буде прив'язаний віртуальний гаманець.
 • Простий інтерфейс сайту, який інтуїтивно зрозумілий користувачам.
 • Можливість використання системи на мобільних пристроях. Цьому сприяє і легка авторизація, і доступність мобільної версії системи.
 • Для проведення переказів і фінансових транзакцій досить кількох кліків.
 • Ідентифікація особистості клієнта, що можна віднести як до переваг, так і до недоліків системи Яндекс.Деньги. З одного боку, ідентифікація клієнта дає додатковий захист електронного гаманця клієнта, з іншого, багато хто вважає, що конфіденційність проведених фінансових транзакцій повинна бути обов'язковим атрибутом будь-якої платіжної системи.
 • Можливості сервісу досить широкі. Клієнтам доступні функції введення й виведення грошей, оплати різних послуг, у тому числі і комунальних, і оплати товарів в мережі клієнтів системи.
 • Для додаткової безпеки використовується код протекції, а також платіжні паролі, що мінімізує шанси бути пограбованим.
 • Також в категорію «плюси і мінуси Яндекс.Денег» входить валютне обмеження системи. З одного боку, це добре, що сервіс працює виключно з національною валютою, з іншого, це є недоліком.

Тепер розглянемо мінуси системи:

 1. Як уже згадувалося вище, система працює виключно з національною валютою, що явно обмежує клієнтів і при потребі здійснювати транзакції в інших грошових одиницях, вони змушені конвертувати їх за допомогою обмінних ресурсів, або відкривати електронний гаманець на інших ресурсах-конкурентах.
 2. Немає системи кредитування клієнтів. У якийсь момент представники сервісу запустили пілотний проект з роздачі онлайн-позик, але він був в терміновому порядку закритий, оскільки виявився малоефективним і навіть збитковим. Знову ж таки, це можна віднести як до плюсів, так і до мінусів для власників Яндекс гаманця.
 3. Комісія за вивід помітно вища, ніж у конкурентів.
 4. Анонімність клієнта, як уже говорилося вище, Анонімність клієнта, як уже говорилося вище, відсутня, оскільки для повноцінного використання системи необхідно пройти ідентифікацію особи.
 5. Система працює тільки на території РФ, що обмежує її розвиток. Багато платіжних систем, навпаки, прагнуть отримати міжнародний статус з усіма наслідками, що випливають, а власники Яндекс.Деньги, на жаль, залишаються вірні одній країні.

Висновки

Як видно, сервіс електронних платежів Яндекс.Деньги має свої плюси і мінуси. Наскільки зручно і вигідно працювати з даною платіжною системою, кожен вирішує сам. Незважаючи на ряд недоліків, серед жителів Росії, популярність ЯД, як його охрестили користувачі, аж ніяк не падає і кількість гаманців, зареєстрованих в системі, стабільно зростає з року в рік.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 43)
Попередня новина: Переваги доставки ролів
Наступна новина: Сколиоз: что вам нужно ...

КОМЕНТАРІ