Захист інтересів держави-пріоритет у діяльності прокуратури Рівненщини

Захист інтересів держави-пріоритет у діяльності прокуратури Рівненщини

17.07.19 09:10 27 728
Органами прокуратури Рівненської області постійно вживаються дієві заходи щодо захисту інтересів держави засобами представницького характеру.

Особлива увага приділяється забезпеченню дотримання законодавства під час передачі у власність і користування фізичним/юридичним особам земель державної та комунальної власності.

Зокрема, господарським судом Рівненської області задоволено позовну заяву Рівненської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області до ПАТ «Клеванський деревообробний комбінат», визнано припиненим право постійного користування товариством на земельну ділянку площею 10,5725 га нормативною грошовою оцінкою 52,8 млн. гривень та зобов'язано його повернути її селищній раді.

Підставою пред'явлення позову стало набуття іншим товариством права власності на будівлі та безпідставне неповернення відповідачем земельної ділянки, що унеможливило отримання органом місцевого самоврядування орендної плати.

Також за результатами розгляду позову Здолбунівської місцевої прокуратури, господарським судом Рівненської області зобов'язано приватне підприємство повернути Гощанській селищній раді земельну ділянку вартістю 700 тис. гривень.

Встановлено, що 30.07.2009 між приватним підприємством та вказаною селищною радою укладено договір оренди землі, відповідно до якого орган місцевого самоврядування надав підприємству у строкове платне користування у термін до 03.07.2014 земельну ділянку площею 0,4741 га.

У подальшому, договір оренди землі сторонами не продовжувався. Разом з тим, приватним підприємством, всупереч вимог земельного законодавства, земельну ділянку власнику не повернуто.

Внаслідок таких незаконних дій орендаря, орган місцевого самоврядування тривалий час був позбавлений можливості розпоряджатися земельною ділянкою, зокрема передавати її в користування іншим особам та отримувати орендну плату.

Крім того, у поточному році Дубенською місцевою прокуратурою до суду пред'явлено 6 позовних заяв про визнання недійсними тимчасових угод на право користування земельними ділянками на загальну площу 21,9 га, орієнтованою вартістю 483 тис. гривень.

Підставою для внесення позовів стало те, що органами місцевого самоврядування передано фізичним особам в оренду земельні ділянки водного фонду без проведення земельних торгів та з перевищенням наданих законом повноважень.

На даний час, провадження по вказаних позовах закрито, у зв'язку з добровільним розірванням зазначених угод та поверненням земельних ділянок.

Крім того, органи прокуратури Рівненської області вживали заходи щодо повернення у комунальну власність приміщень, наданих в оренду чи користування з порушенням вимог законодавства.

Так, Сарненською місцевою прокуратурою з'ясовано, що одне із товариств з обмеженою відповідальністю використовувало нежитлове приміщення незаконно, оскільки договір користування майном між ним та сільською радою укладено з порушенням вимог чинного законодавства.

З цих підстав, а також з метою захисту державних інтересів та майнових прав територіальної громади, Сарненська місцева прокуратура пред'явила до суду позов з вимогою повернути у комунальну власність приміщення, вартість якого становить 210 тис гривень.

Під час судового розгляду справи товариство добровільно виконало позовні вимоги прокуратури та повернуло сільській раді приміщення, у зв'язку з чим господарським судом Рівненської області 26.03.2019 винесено ухвалу про закриття провадження.

Також органами прокуратури області вживалися заходи представницького характеру з питань дотримання законодавства у сфері транспорту.

Так, господарським судом Рівненської області задоволено позов прокуратури області та визнано недійсними додаткові угоди до договору про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті, якими неправомірно замінено транспортні засоби для перевезення пасажирів.

Встановлено, що за результатами проведеного обласною державною адміністрацією конкурсу на право здійснення перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, з одним із приватних підприємств області укладено договір на перевезення пасажирів у період з 10.05.2016 по 09.05.2021, предметом якого були індивідуально визначені автобуси, які за результатами конкурсу набрали найвищу кількість балів, зокрема за такими показниками як: строк експлуатації, кількість місць, наявність свідоцтва параметрам комфортності.

Згідно з умовами вказаного договору, заміна основного транспортного засобу резервним допускається лише у виняткових випадках (виходу автобуса з ладу чи збільшення пасажиропотоку).

Водночас, всупереч вимогам законодавства та положень укладеного договору, без належних на те підстав, між замовником та перевізником укладено додаткові угоди щодо заміни транспортних засобів на ті, які не подавались на конкурс, внаслідок чого погіршено якість пасажирських перевезень та рівень безпеки (старішого року випуску, меншої пасажиромісткості та невизначеного класу комфортності).

Тому, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначених додаткових угод до договору недійсними.

Всього у поточному році органами прокуратури області пред'явлено позовів на загальну суму 389,3 млн. грн., судами області задоволено на суму 108,3 млн. грн. та закрито провадження за позовами прокурора у зв'язку з добровільним відшкодуванням на суму 3,1 млн. гривень.

Законність додержання інтересів держави перебуває на постійному контролі прокуратури Рівненської області.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ

аватар країна
Serjnazaruk - 17.07.19

Вот так история!

аватар країна
MentalTRB - 17.07.19

Абсолютно согласен

аватар країна
AlV8AlV8 - 17.07.19

Сенкс. Интересно, и вообще полезный у Вас сайт

аватар країна
AirMonkey - 17.07.19

хороший розповідь, все розкладено по полицях

аватар країна
Nataq1 - 17.07.19

Дуже пізнавально. Дякуємо.

аватар країна
al_anx - 17.07.19

Коротше, справа до ночі. Після статті реально розморило ... Пішов спати.

аватар країна
KatyaWPR - 17.07.19

Корисного багато знайшла для себе

аватар країна
Virpac - 17.07.19

Спасибо, статья очень помогла.

аватар країна
xGoVegas - 17.07.19

класс!

аватар країна
Codexd - 17.07.19

Изумительно!

аватар країна
NikTarutin - 17.07.19

Все чітко і по справі. Добре написано, дякую.

аватар країна
Ihor_ihor - 17.07.19

мудро

аватар країна
tinych - 17.07.19

Блог супер, побільше б таких!

аватар країна
don_mikey - 17.07.19

Звідки берете інфу для постів якщо не секрет?

аватар країна
drumblegum - 17.07.19

С уводольствием пожал бы автору руку, его сайт - чудо.

аватар країна
AlexKingxxx - 17.07.19

Ух ти :) Здорово як!

аватар країна
InNier - 17.07.19

Блог зроблений дуже професійно, і легко читається

аватар країна
Masaaq - 17.07.19

Хм… У каждого абрама своя программа.

аватар країна
no_panic - 17.07.19

відмінна інфа

аватар країна
LexDex6 - 17.07.19

Було цікаво почитати !!!

аватар країна
VladAlexenko - 17.07.19

Так, досить цікава стаття.

аватар країна
damir_02 - 17.07.19

Было интересно почитать!!!

аватар країна
Noloosetime - 17.07.19

А давно ли запустили этот сайт?

аватар країна
Lenya56 - 17.07.19

Спасибо, статья очень помогла.

аватар країна
stillw - 16.07.19

відмінна інфа

аватар країна
everdog - 16.07.19

Ну жесть конечно…

аватар країна
liketodance - 16.07.19

Большое спасибо. Очень полезная информация