Тернопілля: що очікувати від ювілейних «Дзвонів Лемківщини» розповіли в ОДА

Тернопілля: що очікувати від ювілейних «Дзвонів Лемківщини» розповіли в ОДА

31.07.19 10:03 0 3143
Свято лемківської культури пройде 2-4 серпня на Монастирищині в урочищі Бичова. Про те, чим дивуватимуть цьогоріч, організатори розповіли під час пресконференції у вівторок, 30 липня.

Заступниця голови Тернопільської обласної державної адміністрації Світлана Беспоповцева наголосила, що цьогоріч відбудеться ювілейний ХХ фестиваль зі статусом Міжнарожного.

«Підготовка до цієї події розпочалася одразу після завершення дев'ятнадцятого фестивалю. 23 гектари землі передали у постійне користування для того, аби облаштувати Лемківське село та музейний комплекс. Близько 12 мільйонів гривень буде виділено для будівництва музею «Lemko S.V.I.T.». Тобто ми усіма силами намагаємося популяризувати лемківську культуру, яка збереглася на території Тернопільщини. Цьогоріч ми очікуємо понад 20 тисяч учасників фестивалю «Дзвони Лемківщини», гості їдуть з семи країн, то ж атмосфера буде неймовірною», - зазначила Світлана Беспоповцева.

З словами голови всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександра Венгриновича, фестиваль проходить у рамках 75 річниці депортації українського населення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини.

«З цієї нагоди до нас завітають суб'єкти світової федеpації укpаїнських лемківських об'єднань. Початок святкування - у п'ятницю о 17:00 годині. Ввечері відбудеться запалення ватри – символу нашого відродження», – зазначив Олександp Венгpинович.

Як повідомив начальник управління культури Григорій Шергей, під час фестивалю виступатимуть 65 колективів із лемківським репертуаром та працюватиме понад 90 майстрів, які презентуватимуть різні види ремісництва та рукоділля.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Конгресмени закликали ...
Наступна новина: Військовий літак впав у ...

КОМЕНТАРІ