«1,76 мільярда гривень неплатежів накопичили, починаючи з липня, споживачі електроенергії перед «Укренерго» – за послуги з передачі електроенергії та диспетчерського управління. Найбільшим неплатником є підприємства групи «Приват», які не платять, користуючись відповідним рішенням Окружного адмінсуду Києва. Ці компанії споживають понад 6% електроенергії в Україні. Загалом ми нарахували близько 400 компаній-неплатників, а це означає 400 судових процесів», – пояснює Ковальчук.
Окрім цього, за словами очільника «Укренерго», ще 623 мільйони гривень заборгувало цій компанії ДП «Енергоринок». Збереження та накопичення цих неплатежів може мати небезпечні наслідки, припускає посадовець.
«Ця сума – більша за наші операційні витрати. Отже, або ми не зможемо платити ДП «Гарантований покупець» («Укренерго» зі свого тарифу платить «Гарантованому покупцю» для того, щоб він міг купувати електроенергію у вітряних та сонячних електростанцій за високим «зеленим тарифом» – ред.), або ітиметься про банкрутство», – припускає посадовець.
В «Укренерго» мають намір позиватися до неплатників та оскаржувати рішення судів, винесені на їхню користь.
Група «Приват» – неофіційна назва групи компаній, власниками яких є українські бізнесмени Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Олексій Мартинов. Серед підприємств, які до неї входять – «Нікопольський завод феросплавів», один з найбільших промислових споживачів електроенергії в Україні.
У липні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва за позовом «Нікопольського заводу феросплавів» зупинив дію постанов Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики, №954 та 955. Ці постанови визначають чинні тарифи за послуги, які надає споживачам НЕК «Укренерго».
В «Укренерго» пояснили, що відмова від застосування цих тарифів унеможливлює оплату електроенергії, яка втрачається в магістральних мережах; компенсацію виробникам, які працюють по «зелених» тарифах; оплату допоміжних послуг, тобто підтримки резервів в об'єднаній енергетичній системі України. Витрати на всі ці речі – закладені в тарифі енергетичної компанії.
Зі свого боку, керівництво «Нікопольського заводу феросплавів» наголошує, що нові тарифи за передачу електроенергії та диспетчерське управління роблять електроенергію для заводу дорожчою, ніж у Євросоюзі та перетворюють роботу підприємства «на фільм жахів», оскільки частка електроенергії у вартості його продукції – близько 30%.
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: США: Іран порушив ...
Наступна новина: У Тернопільській ...