Для облицювання стінової поверхні, стелі, а також створення розділових перегородок оптимально підходить такий матеріал, як гіпсокартон. Він відрізняється простотою монтажу та зручністю експлуатації. Основа гіпсокартонної конструкції — каркас з металевого профілю. І до його вибору потрібно підійти ґрунтовно. Далі, ми безпосередньо розглянемо, як вибрати профіль для гіпсокартону.
Маркування
В першу чергу потрібно подивитися маркування виробу, оскільки профіль для кожної споруди підбирається індивідуально. Сьогодні можна купити:
- При монтажі підвісних стель з використанням гіпсокартонних конструкцій незамінні профілі UD і ПНП.
- Для вирівнювання стін (штукатурення поверхні) знадобиться маячковий профіль (ПМ).
- Профілі CW і ПС потрібні для установки перегородок і стін з гіпсокартону.
- УП-профіль призначений для зміцнення і вирівнювання кутів.
- Каркас підвісної стелі формується з профілів CD або ПП, які кріпляться анкерними затискачами або ж прямими підвісами.
- В якості направляючих для складання каркаса використовуються UW або ПН профілі. Вони мають стандартну глибину 40 мм і різну ширину (100, 75, 50 мм), яку, у свою чергу, варто вибирати в залежності від товщини стін.
Якість профілів
Це один з першорядних критеріїв при виборі профілів для гіпсокартону. Від якості профіля залежить те, наскільки надійною і довговічною буде зроблена конструкція. «Товар-одноденку» купувати не варто, бо це принесе вам лише збитки. Через короткий час доведеться не тільки міняти саму гіпсокартонну конструкцію, але й оздоблювальні матеріали.
Тому зверніть увагу на:
- Якість цинку, який використовується, як покриття профілю. Краще, якщо це буде не вторсировина, оскільки в ній міститься багато сторонніх домішок. Через це матеріал стає схильним до корозійних впливів. Визначити якість покриття можна на око — воно має блищати на сонці.
- Товщину металу (вона повинна бути не меншою 0,55 мм). Тонкий профіль легко гнеться, він може провисати під своєю вагою і скручуватися в спіраль.
- Пофарбований профіль чи ні. Деякі виробники використовують фарбування для приховування дефектів, а також відсутності цинкового шару. Неякісне покриття злізе з профілю ще при монтажі.
- Наявність перфорації, що приховує занижену товщину профілю. У хорошого вироби найчастіше є ребра жорсткості, що забезпечує профілю додаткову міцність.
Висновки
Неякісний профіль використовувати небезпечно, оскільки він безпосередньо впливає на надійність гіпсокартонної конструкції. Це потрібно пам'ятати при його виборі.