Установка в приватному будинку невеликої сонячної електростанції — це практична альтернатива класичному електропостачанню. Подібне рішення дозволить заощадити кошти на оплату за електроенергію та зберегти природні ресурси. Використовувати енергію сонця та вітру можуть також і жителі багатоповерхівок. Встановити повноцінну електростанцію, що забезпечує жителів кожної квартири електрикою неможливо, однак, частково здешевити оплату за ресурс реально. Мешканці багатоповерхівок можуть спорудити міні-установку, використовуючи кілька сонячних панелей. Електроенергія, що виробляється дозволить кожному живити декілька побутових приладів. Сонячна електростанція є відмінним рішенням для дачі. Дуже часто через роботу централізованих підстанцій трапляються перепади напруги, чому автономна електростанція зможе з легкістю протистояти
, - розповідає співробітник компанії “Solar Solutions”: https://solarsolutions.space/services/, яка безпосередньо займається встановленням сонячних електростанцій в Закарпатській області.
Комплектація домашньої СЕС
Тим, хто задумався про встановлення сонячної електричної станції, варто знати, з чого складається подібна система. У комплектацію СЕС входять:
- Сонячні панелі. Вони відповідають за перетворення сонячної енергії в електричну.
- Лічильники. Прилади підраховують утворену електроенергію.
- Інвертор. Він перетворює постійний струм, який утворюється сонячними панелями, в змінний.
- Розподільчий електрощиток.
Різновиди сонячних станцій
Перед тим, як придбати сонячні батареї для приватного будинку, необхідно розібратися з основними типами сонячних станцій. Домашня СЕС може бути:
- Автономною. Вона накопичує сонячну енергію в акумуляторних батареях. Рекомендується задуматися про установку цієї системи тим, у кого часто відключають електрику. Вони ідеально підійдуть для віддалених районів.
- Мережева. Її функція виробляти електроенергію, а потім передавати її в централізовану мережу. Дана установка працює без акумуляторів.
- Гібридна. Це щось середнє по функціональності між мережевою та автономною електростанцією.
Основні плюси СЕС
Віддавши перевагу сонячної станції, кожен зможе розраховувати на кілька основних переваг:
- У довгостроковій перспективі вдасться добре заощадити та перестати платити за електрику.
- Домашні станції дуже зручні у використанні.
- Їх термін експлуатації становить не менше 25 років.
- СЕС працюють абсолютно безшумно.
- Власнику станції не доведеться проходити технічне обслуговування, досить 1-2 раз в рік почистити модулі та станція буде працювати далі.
- Встановивши домашню електростанцію дуже просто отримати постійний доступ до сонячної енергії, без будь-яких труднощів.
- Сонячні електростанції не завдають шкоди навколишньому середовищу.
- Сонячна енергія невичерпна, що дозволяє забезпечити безперебійну роботу СЕС на протязі цілого року.
Недоліки сонячної станції
Як і всі установки СЕС має свої плюси, а також мінуси. До недоліків домашньої сонячної енергії належать такі моменти:
- Нестабільна робота. У літню пору станція працює краще, ніж взимку. У ранковий час функціональність станції також краще, ніж вночі. Все це пов'язано з інтенсивністю сонячного випромінювання. Системи без акумуляторів не вийде використовувати в якості єдиного джерела електрики.
- Вартість. Разова установка домашньої станції обійдеться досить дорого. Тільки в довгостроковій перспективі від вкладення вдасться отримати вигоду і платити в результаті меншу ціну за електрику.
- Підготовка місця. Конструкція СЕС не маленька. Для того щоб встановити її в приватному будинку доведеться виділити місце на даху або стіні.
- Купівля акумуляторів. Для того щоб СЕС працювала без перебоїв, доведеться витратити кошти на акумулятори. Саме вони забезпечать бажану потужність станції в будь-який час доби та пору року.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Преимущества утепления стен ...
Наступна новина: 28 вересня сотня тисяч ...