Перевірки агентств з працевлаштування

Перевірки агентств з працевлаштування

01.10.19 12:54 0 6290

Заходи нагляду стосовно агентств з працевлаштування

Агентство з працевлаштування за кордоном здійснює свою діяльність за умови наявності ліцензії. Тому державний нагляд за посередниками з працевлаштування включає в себе, окрім усього іншого, перевірку додержання ліцензійних вимог.

Юристи компанії OGP доводять до вашого відома, що органом, який здійснює перевірку ліцензіата стосовно додержання ліцензійних вимог є Міністерство соціальної політики України. Заходи нагляду стосовно агентств також можуть провести:

  1. Державна фіскальна служба України – стосовно дотримання податкового законодавства.
  2. Департамент Національної поліції України у сфері боротьби зі злочинами, пов’язаної з торгівлею людьми.
  3. Державна служба України з питань праці – стосовно працівників компанії.

Заходи нагляду (контролю) поділяються на:

  • планові;
  • позапланові.

Планова перевірка

Вона здійснюється відповідно до попередньо затвердженого плану. До першого грудня року, що передує року проведення планових заходів, на офіційному веб – сайті органу державної влади має з’явитися річний план проведення перевірок. Якщо агентство з працевлаштування має відокремлені підрозділи, то планові заходи можуть здійснюватися одночасно в усіх таких підрозділах.

Кожним органом контролю розробляються критерії ступеня ризику суб’єкта господарювання. Критеріями ризику щодо посередників у працевлаштуванні, які розроблені Міністерством соціальної політики України, є:

  1. чисельність працевлаштованих за кордоном працівників;
  2. кількість порушень, виявлених під час перевірок;
  3. обґрунтовані скарги, що призвели до видачі розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов;
  4. строк провадження діяльності з посередництва.

Від ступеня ризику суб’єкта залежить частота планових заходів. Для суб’єкта з високим ризиком нагляд проводиться не частіше, ніж один раз на два роки, з середнім – не частіше, ніж один раз на три роки, з незначним - не частіше, ніж один раз на п’ять років. Якщо планується проведення планових заходів двома і більше державними органами, можливе проведення комплексних заходів.

Позапланова перевірка

Вона можлива за наявності підстав, визначених законодавством. Такими підставами є:

  • Власне бажання суб’єкта господарювання, виражене у формі письмової заяви.
  • Виявлена і підтверджена недостовірність даних у документі обов’язкової звітності. Перевірка не проводиться у разі подачі агентством протягом місяця виправленого документа або у разі, якщо причиною невідповідності є очевидна описка чи арифметичної помилка.
  • Неподання суб’єктом господарювання без поважних причин документів обов’язкової звітності протягом двох звітних періодів підряд.
  • Перевірка виконання розпорядчих документів щодо усунення порушень, виявлених попереднім заходом контролю.
  • Звернення фізичної особи(осіб) про порушення, що спричинило шкоду її(їх) правам, законним, інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави. У випадку перевірки дотримання ліцензіатом ліцензійних вимог, заходи проводиться тільки після погодження з Державною регуляторною службою України.
  • Настання аварії, смерті потерпілого, якщо це було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.
  • Доручення Прем’єр-міністра України про перевірку у зв’язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.

По завершенні перевірки посадова особа відповідного державного органу складає акт. Він має містити дату, тип і форму заходу, предмет нагляду(контролю), назву державного органу, що проводив перевірку та суб’єкта, стосовно якого вона проводилася.

Підготовлено юристами OGP.UA

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 127)
Попередня новина: Переезд не должен быть ...
Наступна новина: Почему стоит выучить ...

КОМЕНТАРІ