На Тернопіллі чи встигнуть об’єднані громади використати державні кошти?

На Тернопіллі чи встигнуть об’єднані громади використати державні кошти?

09.10.19 12:29 0 2043
Від початку реформи децентралізації держава підтримує об'єднані територіальні громади фінансово. За попередні три роки ОТГ Тернопільщини отримали з державного бюджету 347 мільйонів гривень, за які реалізували понад 500 інфраструктурних проєктів. Це і ремонти шкіл, доріг, будинків культури, відновлення системи освітлення, водопостачання, закупівля техніки і т.д. Те, які проєкти реалізовувати за державні кошти, вирішують на місцях.

Цього року для ОТГ області передбачено субвенцію понад 97 мільйонів гривень. За ці кошти об'єднані громади планують реалізувати 155 інфраструктурних проєкти. Обласна державна адміністрація та Мінрегіон всебічно сприяли, аби громади отримували гроші відповідно до календарного плану. Тому у тих ОТГ, у де ефективно освоюють державні кошти, процес завершення проектів динамічний і наближається до завершення. Зокрема, це Більче-Золотецька, Борщівська, Гримайлівська, Дорогичівська, Залозецька, Копичинецька, Лопушненська, Новосільська, Підволочиська, Тернопільська та Шумська об'єднані територіальні громади.

Водночас, незважаючи на те, що кошти вже надійшли, не всі поспішають їх освоювати та використовувати за призначенням. До кінця року залишилося менше трьох місяців, тому об'єднаним територіальним громадам необхідно пришвидшити роботи та реалізувати проєкти до завершення бюджетного періоду. Зокрема поспішити необхідно:

Великодедеркальській ОТГ (реконструкція Великодедеркальського ясла-садка – 1355,5 тис. грн.);

Вишнівецькій ОТГ (капітальний ремонт даху поліклініки КНП ,,Вишнівецька районна комунальна лікарня? – 1033 тис. грн.);

Іванівській ОТГ (будівництві вуличного водопроводу в селі Іванівка – 1669,6 тис. грн.);

Колодненській ОТГ (капітальний ремонт системи опалення Шимковецької школи – 151,2 тис. грн.);

Монастириській ОТГ (реконструкція дитячого закладу ясел-садка ,,Казка? в м. Монастириська – 942,8 тис. грн.);

Настасівській ОТГ (капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Настасів – 885,6 тис. грн.);

Почаївській ОТГ (капітальний ремонт вулиці Колгоспна від вулиці Шкільна до церкви Пресвятої Богородиці в с. Старий Тараж від вул. Шкільна до церкви Пресвятої Богородиці в с. Старий Тараж – 705 тис. грн.);

Скала-Подільській ОТГ (реконструкція Скала-Подільської ЗОШ І-ІІІ ступенів в смт Скала-Подільська – 1865 тис. грн. та співфінансування будівництва очисних споруд Скала-Подільського комбінату комунальних підприємств – 250 тис. грн.).

Зазначеним громадам необхідно пришвидшити процес освоєння коштів субвенції та завершити будівельні роботи до настання морозів. Наголосимо, неосвоєні кошти в кінці року повернуть назад до державного бюджету. Крім того, не менш важливо при виникненні економії коштів субвенції не зволікати та спрямовувати вивільнені гроші на додаткові проєкти.

Зауважимо, впровадження інфраструктурних проєктів – це реальна можливість покращити якість життя у громадах, тож необхідно використати цей шанс наповну.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Одеських патрульних ...
Наступна новина: Тернопіль підписав Угоди ...

КОМЕНТАРІ