Устаткування для кабінету хімії: що потрібно знати?

Устаткування для кабінету хімії: що потрібно знати?

10.10.19 11:44 0 5259

Ось уже багато років вчені, педагоги, чиновники від освіти знаходяться в пошуках ідеальної моделі української школи. Навчальні класи послідовно оснащуються обладнанням, яке бездоганно відповідає змістовному компоненту нового стандарту освіти. Далі, ми розглянемо яким чином за новими стандартами має оснащуватися кабінет хімії.

Яке устаткування потрібне для кабінету хімії?

Обладнання для кабінету хімії призначене для забезпечення основного, базового рівня знань з даного предмета. Незалежно від типу навчального закладу (будь то ліцей у великому мегаполісі або малокомплектна сільська школа), номенклатура обладнання повинна бути однаково доступною для проведення повноцінних уроків.

Перелік обладнання для кабінету хімії

При складанні переліку необхідного обладнання потрібно керуватися принципом розумної достатності. З великого асортименту матеріалів і приладдя учителю хімії за краще вибрати лише такі вироби, які дозволять вирішити освітні завдання і водночас будуть виправдані економічно. З цієї точки зору перевага — за багатофункціональними приладами та комплексним хімічним обладнанням.

На ринку представлені різні варіації конструкцій. До переліку придбаного устаткування для кабінету хімії рекомендується включати тільки сертифіковані зразки, безпечні в роботі. Що стосується моделей одного і того ж виробу, — то тут ніяких жорстких рамок немає; вибір залишається на розсуд вчителя та адміністрації школи.

Комплект матеріально-технічного забезпечення розраховується для одного кабінету хімії в школі з обов'язковим урахуванням кількості учнів в класі. Виділяються наступні групи обладнання для кабінету хімії:

Прилади:

 • загального призначення (ваги, електроплитка, термометри, сушильна шафа);
 • спеціалізовані (для визначення складу повітря, для дослідів з хімічними реакціями);
 • демонстраційні (апарат для дистиляції води, апарат для отримання газоподібних продуктів);
 • лабораторні (пальник, спиртівка, комбінована лазня).

Моделі:

 1. демонстраційні (кристалічні решітки речовин, набори для моделювання атомних і молекулярних структур);
 2. лабораторні (моделі атомів зі стержнями для складання моделей молекул).

Натуральні об'єкти:

 • волокна;
 • нафтопродукти;
 • пластмаси й т. д.

Посуд для демонстраційних і лабораторних дослідів:

 1. колби;
 2. мензурки;
 3. склянки для зберігання реактивів і постановки лабораторних дослідів.

Допоміжне обладнання:

 • скляні трубки;
 • чашки для випарювання;
 • тиглі;
 • ступки;
 • штативи й т. д.

Наочні засоби навчання:

 1. таблиці;
 2. плакати;
 3. стенди навчально-розвиваючого, пізнавального та інформаційного змісту.

ТСО:

 • комп'ютери;
 • мультипроектори;
 • периферійне устаткування.

Інтерактивні засоби навчання:

 1. дошка;
 2. панель.

Дидактичні матеріали:

 • фолії;
 • роздаткові картки та інші.

Лабораторне обладнання кабінету хімії

В окремому ряду стоїть комплекс виробів, призначених для лабораторно-практичних занять. Досліди, проведені учнями на уроках хімії, не тільки підвищують їх чисто пізнавальний інтерес до предмета, але також розширюють межі самостійних досліджень і привчають до системного аналізу.

Традиційні набори приладдя, хімічного посуду, реактивів залишаються актуальними й в сучасних школах. Однак все частіше обладнання для кабінету хімії нагадує справжню професійну лабораторію. Робочий стіл учня перетворюються в індивідуальну мікро лабораторію, в якій він працює як справжній дослідник — особливо, старшокласник, здатний проводити серйозні експерименти на якісно іншому рівні.

Новинкою в номенклатурі устаткування є переносна мікро лабораторія. У ній є все, що потрібно для самостійного практикуму, і не обов'язково, в стінах шкільного кабінету. Мікро лабораторія виправдала себе в умовах індивідуального навчання у себе вдома.

Оснащення школи оригінальним обладнанням для кабінету хімії дає можливість кожному учневі відчути себе дослідником природи. У цьому йому допоможуть:

 1. мікро лабораторія;
 2. магнітна мішалка;
 3. лабораторна баня;
 4. нагрівач пробірок й інші пристосування для проведення хімічних дослідів.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 127)
Попередня новина: Вы никогда не ...
Наступна новина: Обладнання для кабінету ...

КОМЕНТАРІ