Одним з найпоширеніших видів складської техніки є гідравлічні візки, які здатні переміщати вантажі вагою 2-3 тонни на відносно невеликі відстані. Для коректної роботи всього механізму важливий кожен його елемент. Варто зазначити, що найбільше навантаження припадає на ролики й колеса. Ввід правильності їх вибору напряму залежатиме якість роботи та термін експлуатації візка.
Саме вони вважаються найбільш уразливими та розглядаються як витратний матеріал. Найчастіше колеса встановлюють в кермовій установці (попарно або по одному). Поняття «ролики» має на увазі під собою ті ж колеса, тільки встановлюються вони на кінцях вил. Далі, ми поговоримо як їх правильно вибрати. Ну а розповість нам про це співробітник компанії «Складська Техніка»: skladtex.com.ua, в якої безпосередньо можна придбати якісні колеса та ролики для гідравлічних візків в Україні.
Вибір коліс і роликів для гідравлічних візків
Кермові ролики й колеса виготовляються з наступних матеріалів:
- нейлон;
- метал (сталь, алюміній, чавун) з ходовою частиною з гуми або поліуретану;
- поліамід, ходова частина — термореактивна смола.
Будь-яка техніка, в ході експлуатації якої порушуються вимоги правил використання, виходить з ладу раніше часу. Щоб захистити себе від подібних неприємностей, перед покупкою необхідно в обов'язковому порядку провести аналіз умов експлуатації. Для цього потрібно оцінити:
- якісні характеристики підлоги та її цілісність;
- стан і можливі фактори впливу навколишнього середовища;
- вид і величину передбачуваного навантаження;
- швидкість переміщення та можливість маневрування.
Після того, як були зроблені висновки щодо запропонованих умов експлуатації, необхідно з'ясувати потрібний тип (конструктивний вид) і діаметр роликів і коліс в залежності від поверхні підлоги (дерево, бетон або тротуарна плитка, ґрунт, асфальт, цемент):
- У випадках, коли поверхня нерівна і має безліч перешкод, варто віддати перевагу колесам, які мають великий діаметр і більше еластичну ходову частину. Така конструкція колеса дозволить частково зменшити гальмування під час руху.
- На плитковій або цементній підлозі краще використовувати колеса з поліуретановою або гумовою ходовою частиною;
- На ґрунтовому або асфальтовому покритті краще використовувати колеса з пневматичною або гумовою ходовою частиною.
Іноді при складських роботах гідравлічні візки можуть стикатися з різноманітними лугами, кислотами, маслами та інше. Тому при виборі матеріалу для роликів і коліс варто враховувати також і цей фактор.