Багата на нафту близькосхідна країна заступила на цій посаді Японію і буде головувати в G20 протягом року. Наступний саміт Групи очікується в Ріяді 21-22 листопада 2020 року.
Водночас королівство зазнало жорсткої критики після вбивства публіциста Джамаля Хашокджі у саудівському консульстві в Стамбулі в жовтні 2018 року, а також через утиски жінок-активісток та участь у війні в Ємені.
За висновками розвідки США, вбивство Хашокджі замовив крон-принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман.
29 листопада організація Amnesty International закликала членів G20 «тиснути на керівництво Саудівської Аравії, щоб змусити його припинити практику неприпустимих порушень прав людини».
Читайте також: Іноземки зможуть приїжджати в Саудівську Аравію без супроводу чоловіків і не носити абаю
«Лідери G20 не повинні й надалі ігнорувати жахливу ситуацію з правами людини в (саудівському – ред.) королівстві заради вигідних бізнес-зв'язків», – йдеться в заяві організації.
Саудівська Аравія – одна з найбільш консервативних і закритих країн світу. Там досі проводяться страти, застосовуються тілесні покарання, а права жінок обмежені. Їм, як і раніше, заборонено виїжджати за межі країни без дозволу батьків або чоловіків.
Проте влада королівства в останні кілька років провела кілька реформ, які повинні підвищити привабливість країни за кордоном і змінити її імідж у світі. Багато з цих реформ просуває наслідний принц Мохаммед бін Салман, якого Туреччина і деякі інші країни вважають причетним до вбивства журналіста Джамала Хашокджі.
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Протестувальники в Іраку ...
Наступна новина: Єврокомісію вперше в ...