Як правильно вибрати стабілізатор напруги?

Як правильно вибрати стабілізатор напруги?

13.01.20 23:25 0 6192

Часом через часті стрибків напруги в електромережі, доводиться прощатися з електричної технікою. Щоб уникнути таких неприємних моментів, є сенс поставити стабілізатор напруги. Перед установкою даного обладнання, необхідно зрозуміти яка мінімальна та максимальна напруга буває у вашій мережі, для цього її потрібно виміряти. Після вимірювань можна приступати до вибору стабілізатора, діапазон вхідної та вихідної напруги який є підходящим.

Вибираємо стабілізатор напруги правильно

Основні параметри при виборі стабілізатора напруги:

  • Кількості фаз. Стабілізатори напруги бувають однофазні та трифазні. Якщо до вашого будинку, офісу, квартирі підключена однофазна мережа, то вибір очевидний - вам потрібно купити однофазний стабілізатор. Якщо у вас трифазна мережа та в приміщенні є хоч один трифазний споживач - необхідно ставити трифазний стабілізатор. Але якщо ж у вас трифазна мережа, але при цьому немає трифазних споживачів, то в даному випадку можна поставити 3 однофазних стабілізатора напруги, на кожну фазу окремо. Це дозволить уникнути відключення всієї електромережі при втраті напруги на одній з фаз, а також дозволить заощадити вам гроші, так як трифазні стабілізатори набагато дорожчі.
  • Потужність. Вона є основною характеристикою по якій відбувається вибір. Для правильного підбору потужності стабілізатора напруги, для будь-яких приміщень, вам потрібно знати значення сили струму (в амперах), вступного автомата. Після цього множите ампераж автомата на напругу мережі та додаєте 30 % запасу (якщо ви купили стабілізатор без, хоча б мінімального запасу по потужності, в такому випадку вам доведеться обмежити своє енергоспоживання). Наведемо приклад як вирахувати відповідну потужність: наприклад, у вас в будинку стоїть вступний автомат на 32 ампера і проведена однофазна мережа (220 вольт), то потужність дорівнює 32 х 220 + 30 % = 9152 Вт. Виходячи з даного підрахунку, для того щоб в будинку працювали всі прилади навіть при осіданні напруги, потрібно купувати стабілізатор напруги не нижче ніж на 9,2 кВт. При неправильному підборі потужності, стабілізатор напруги буде автоматично відключатися.
  • Точність стабілізації. Від цього параметра залежить яка напруга буде на виході. Чим нижче точність стабілізації, тим точніша напруга на виході. Приблизна похибка в 1 % становить 2 вольта. Тобто якщо похибка стабілізатора складає 7,5 %, то вихідна напруга буде коливатися в діапазонах від 205 вольт до 235 вольт. Похибка до 10 % в повній мірі задовольняє запити побутової техніки та абсолютно не шкодить електричним приладам.
  • Вид монтажу. Стабілізатори випускаються в декількох варіантах виконання, а саме: навісні, підлогові та підлогово-навісні. За габаритами навісні стабілізатори мають невеликі розміри та невелику вагу, часто вони ставляться в приміщеннях де місце для установки обмежене. Підлогові по габаритам і вазі - більші, основним з плюсів є те, що можна без проблем змінювати місце розташування даного стабілізатора. Також, існують ще й підлогово-навісні, це стабілізатори, які можна як вішати на стіну, так і ставити в будь-яке зручне місце.

Види стабілізаторів напруги:

  1. Релейні. В даному випадку для перемикання обмоток використовуються реле. Основною перевагою таких стабілізаторів є: ціна, перевантажувальна здатність та простота у використанні. З недоліків: шумність та невисокий термін експлуатації.
  2. Сімісторні. Їх принцип роботи не відрізняється від релейних, тільки замість реле в них використовуються сімісторних ключі, що збільшує термін експлуатації. Перевагою таких стабілізаторів є висока швидкість реагування, довговічність та безшумність в роботі. Мінусом лише один - висока ціна.
  3. Сервопривідні. За допомогою автотрансформатора плавно та безперервно регулюють напругу на виході, не спотворюють синусоїду, високоточні. Плюсами таких стабілізаторів є простота в експлуатації, наявність перевантажувальної здатності, широкий діапазон вхідної напруги. З недоліків - невеликий термін служби, а також присутній невеликий шум при роботі.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 28)
Попередня новина: Кредити онлайн на карту: ...
Наступна новина: Пропановые резервуары: ...

КОМЕНТАРІ