Перша вагітність: що важливо знати?

Перша вагітність: що важливо знати?

29.01.20 01:09 0 19430

Настання першої вагітності — дуже приємний, радісний і водночас зворушливий момент у житті кожної жінки. Коли вона бачить заповітні 2 смужки, то розуміє, що життя її ніколи не буде колишнім, що вона на порозі великих змін. З одного боку, вона щаслива, а з іншого з'являється дуже багато тривог, пов'язаних: зі здоров'ям малюка, своїм власним здоров'ям, купівлею приданого, змінами в організмі (до речі, прослідкувати за ними вам допоможе онлайн календар вагітності), облаштуванням сімейного гніздечка та багато іншого. Є моменти першорядної важливості, на що слід звернути пильну увагу, а є другорядні аспекти, звернути увагу на які потрібно після того, як ви розібралися з першими.

На що варто звернути увагу в першу чергу?

  1. Необхідно забезпечити собі правильне і збалансоване харчування. Вивчайте постійно цю нескінченну тему. Під час вагітності ви в будь-якому випадку наберете вагу. 10-12 кг — це мінімальний варіант набору ваги за вагітність. Якщо ви будете набирати понад 15 кг нічого страшного швидше за все не відбудеться, але ви повинні розуміти, що, набираючи вагу більше ніж належить, вам може бути складніше виношувати вагітність, дитина може бути великою, і ви потрапите до групи ризику по розвитку гестозу, гестаційного цукрового діабету. Пам'ятайте — повні жінки народжують довше і складніше.
  2. Необхідно забезпечити собі якісний сон. Під час вагітності дуже важливий відновлюючий, якісний сон. Переконайтеся, що ви спите на хорошому ортопедичному матраці, в повній темряві (використовуйте штори blackout, світлонепроникні). Самопочуття під час вагітності вносить свої корективи в сон, але своєчасний відхід до сну, бажаний до 22-00, а ще краще до 21-00. Вибирайте зручну позу для сну, згідно з вашим терміну вагітності. Використовуйте подушку для вагітних. Це одне з дуже зручних пристосувань для вагітних, адже зі збільшенням терміну з'являється необхідність на щось спертися під час сну.
  3. Необхідно забезпечити фізичну активність під час вагітності. Тип і інтенсивність фізичного навантаження залежить від вашої натренованості, переваг і від рекомендацій вашого лікаря. Будь-яка фізична активність під час вагітності покращує кровообіг, підвищує енергетику, покращує нічний сон, знижує гормони стресу, піднімає настрій та зменшує ризик ускладнень пологів.
  4. Важливо розібратися в необхідності тих чи інших покупок для малюка. У період вагітності нам здається, що з появою малюка нам знадобитися дуже багато додаткових речей. Але це не так. Сучасна індустрія товарів для дітей і мам має великий асортимент товарів. Але як показує практика на перші 6 місяців життя малюка потрібно зовсім мало предметів. Важливо купити найнеобхідніші речі, а різні новинки зовсім не обов'язково купувати, в крайньому разі можна взяти їх напрокат (наприклад, ваги для малюка).
  5. Важливо вибрати не тільки речі, але й замислитися над тим, де і з ким ви хочете народжувати, де ви хочете отримувати інформацію про вагітність, готуватися до пологів і післяпологового періоду. Під час першої вагітності ви будете багато спілкуватися зі знайомими та родичами на тему вагітності та пологів. Все, кого ви запитаєте, матимуть різне думка про те, як потрібно підготуватися до пологів, як народжувати, як годувати. Спілкуйтеся з жінками, що мали успішні пологи та грудне вигодовування, питайте у них порад. І пам'ятайте, щоб добре підготуватися до пологів потрібно прочитати кілька перевірених хороших книг, поспілкуватися з медичним працівником, а також не забувайте довіряти своєму тілу та інтуїції.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)
Наступна новина: Що таке радіодеталі?

КОМЕНТАРІ