Психічні розлади зрілого віку: що це таке?

Психічні розлади зрілого віку: що це таке?

23.02.20 20:55 33 2094

Психічні розлади пізнього віку — це захворювання, що виникають в передстаречому (інволюційному) та старечому віці. Оскільки існують великі розбіжності у визначенні поняття «пізній вік», в психіатрії під інволюційним періодом заведено розуміти вік від 45 до 55 років, а до старечого віку відносити пацієнтів старше 60 років (В. М. Блейхер, І. В. Крук «Тлумачний словник психіатричних термінів», 1995 рік), що розходиться з класифікацією ВООЗ, згідно з якою літніми вважаються пацієнти від 60 до 74 років, а до старечого віку відносять осіб від 75 до 90 років.

Збільшення середньої тривалості життя привело до зміни вікової структури населення, яка проявилася у зростанні частки пацієнтів похилого і старечого віку і, відповідно, літніх хворих, у яких виявляються ті чи інші соматичні розлади, а також виражені порушення психіки. Далі, ми розглянемо основні геронтологічні психологічні розлади. Ну а розповість нам про це співробітник київського психологічного центру "Альфа-Генезис": https://genezis.in.ua/.

Геронтологічні психічні розлади:

  • шизофренія;
  • біполярний афективний розлад;
  • епілепсія;
  • симптоматичні та органічні психози.

Психічні розлади пізнього віку заведено ділити на:

  • захворювання «органічного» походження, які виникають на основі певного деструктивного процесу і ведуть до недоумства (деменції);
  • «функціональні» (оборотні які, як правило, не ведуть до грубого недоумства) розлади.

Лікування психічних розладів пізнього віку

  • Психози. Лікування афективних (проявляються такими розладами, як депресія або маніакальні стани) і маячних (проявляються переважно маренням) старечих психозів не відрізняється від психофармакотерапії аналогічних станів при інших психічних захворюваннях. Для цього застосовується комбіноване лікування нейролептиками та антидепресантами — в залежності від стану пацієнта терапія може бути розпочата з застосування нейролептиків та після досягнення зменшення тривожно-маревного збудження хворого можливо підключення препаратів антидепресивної дії. Якщо у пацієнта з афективним і афективно-маревним старечим психозом спостерігається нечутливість до психотропних засобів, можливе призначення так званої ЕСТ, при відсутності протипоказань. Оскільки ЕСТ неефективна при маячних формах сенільних психозів, в даних випадках застосовується лікування нейролептиками. Психофармакологічне лікування психічних розладів пізнього віку проводиться в умовах стаціонару, де хворим забезпечується всебічна підтримка та лікування — проводиться повне соматичне обстеження, забезпечується цілодобовий контроль за станом хворого в процесі терапії та проводиться профілактика ускладнень.
  • Хвороба Паркінсона. Це дегенеративно-атрофічні захворювання головного мозку, що виявляється в пізньому віці та нерідко супроводжується психічними порушеннями. Найефективнішим засобом терапії рухових розладів, що застосовується сьогодні для лікування хвороби Паркінсона, є L-ДОФА, але препарат має побічні ефекти (приблизно у 50 % хворих можливі такі порушення психіки, як: сплутаність свідомості, психомоторне збудження з тривогою, збудження, сонливість та посилення депресії). Призначення L-ДОФА слід після ретельної оцінки психічного стану хворого і лікування починається з малих доз, які поступово збільшуються. При виникненні психотичних розладів поряд з поступовим зменшенням доз антипаркінсонічних засобів (аж до тимчасової відміни) та дезінтоксикаційної терапії можливе призначення невеликих доз психотропних препаратів.
  • Хвороба Альцгеймера. Це атрофічне захворювання головного мозку, що призводить до недоумства і супроводжується розладами вищої нервової діяльності, яке виявляється переважно в передстаречому віці. Прогноз цього захворювання несприятливий і сьогодні не існує доведених ефективних методів його лікування. На пізніх етапах захворювання хворі, як правило, потребують госпіталізації в психіатричні лікарні або приміщенні в психоневрологічні інтернати.
  • Старече слабоумство. Це найбільш характерне для старечого віку психічне захворювання з прогресуючим розпадом психічної діяльності, що завершується в більшості випадків тотальним недоумством (зниженням всіх інтелектуальних функцій). Деякі зарубіжні психіатри вважають старече слабоумство, свого роду, завершенням фізіологічного процесу старіння мозку, неминучим в глибокій старості. При фізіологічному старінні також відзначається зниження рівня психічної діяльності, що нагадує початкові симптоми старечого недоумства. Правильний догляд і симптоматична терапія мають значення для долі таких пацієнтів. На початковій стадії захворювання хворих рекомендується залишати у звичній домашній обстановці (якщо дозволяє їх стан). Переведення в незвичну (в тому числі лікарняну) обстановку може викликати посилення перебігу захворювання. Хворих госпіталізують тільки при особливих показаннях (безпорадність, відсутність догляду, небезпека для себе та оточуючих). Переконливих даних, що вказують на ефективність лікування старечого недоумства ноотропними препаратами, не існує, у зв'язку з чим така терапія може бути рекомендована лише на початкових стадіях захворювання, а також при поєднанні старечого недоумства з атеросклерозом судин головного мозку. Психотропні засоби в дуже малих дозах показані лише при сильному збудженні хворого, стійкому безсонні або психотичних розладах.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 5)
Попередня новина: Яка болгарка краща: ...
Наступна новина: Тайська натуральна ...

КОМЕНТАРІ

аватар країна
Georgeorwell1984 - 24.02.20

Супер! Автору - респект:)

аватар країна
RAMP_Hatul - 24.02.20

Только золотые руки могли набить такой прикольный материал

аватар країна
pavelgulyaev - 24.02.20

відмінний приклад стоїть матеріалу

аватар країна
elfovnet - 24.02.20

Добавил в закладки

аватар країна
nn_man25 - 24.02.20

Я конечно, мало, что смыслю в данной теме, но постараюсь осилить.

аватар країна
I_fuck_you_l - 24.02.20

я в восторге от Вашего стиля

аватар країна
Knyazev1 - 24.02.20

Мені, наприклад є чим поділитися, думаю не тільки мені.

аватар країна
pavlovman - 24.02.20

Чіпляє, відмінно написано!

аватар країна
LegoGO57 - 24.02.20

І правда креатив ... супер!

аватар країна
skamen - 24.02.20

5ка! Отличный пост!

аватар країна
madf9 - 24.02.20

Добавлю эту статью в закладки.

аватар країна
EtoOgrablenie - 24.02.20

Мне понравилось!

аватар країна
tactical_person - 24.02.20

отлично!!! Все супер!

аватар країна
Sirop777 - 24.02.20

Монетизацией лучше займитесь. А так отлично!

аватар країна
Ibrokhim_Ismail - 24.02.20

Портал просто супер!

аватар країна
le_con - 24.02.20

Все четко и по делу. Хорошо написано, благодарю.

аватар країна
JessRabbit - 24.02.20

Пора автору памятник поставить при жизни. Кто за?

аватар країна
sianie - 24.02.20

Супер-пупер!

аватар країна
Azl002 - 24.02.20

Все четко и по делу. Хорошо написано, благодарю.

аватар країна
severostro - 24.02.20

Классно!

аватар країна
Fatimel - 24.02.20

Действительно интересная тема.

аватар країна
Orangesss - 24.02.20

Цікава стаття, дякую. Цікавить: чи буде продовження?

аватар країна
Evgen812 - 24.02.20

Я ось думаю, а де Ви матеріал взяли для вирішення описаної у статті, невже з голови?

аватар країна
qwase - 24.02.20

Мне все понравилось

аватар країна
FRVNKE01 - 24.02.20

Це просто бомба !!!

аватар країна
leksthief - 24.02.20

ніштяг, все правильно написано. Молодець!

аватар країна
ow890 - 24.02.20

После прочтения даже мне тема стала интересна.

аватар країна
ALLOYOBAETOTl - 23.02.20

Завжди приємно читати розумних людей. Дякуємо!

аватар країна
alan_koust - 23.02.20

Дякую за цікавий матеріал!

аватар країна
rjoomen - 23.02.20

Сенкс. Интересно, и вообще полезный у Вас сайт

аватар країна
cnztin - 23.02.20

пізнавальна тема

аватар країна
al_anx - 23.02.20

Нормусь

аватар країна
Doctor55 - 23.02.20

Добавил в закладки