У Грузії владна партія і опозиція домовилися щодо виборчої системи і звільнення «політв’язнів»

У Грузії владна партія і опозиція домовилися щодо виборчої системи і звільнення «політв’язнів»

10.03.20 09:17 0 958
Після тривалих переговорів між правлячою у Грузії партією «Грузинська мрія» і Об'єднаною опозицією» за посередництва західних дипломатів політичні опоненти в країні змогли досягти компромісу щодо виборчої системи і звільнення опозиційних лідерів, яких їхні однопартійці і колеги називають «політв'язнями».

Згідно з досягнутими домовленостями, підписаними сторонами, жовтневі парламентські вибори відбудуться за системою, «максимально наближеною до пропорційної»: з 150 членів парламенту лише 30 обиратимуться в одномандатних виборчих округах, а інші 120 – за партійними списками. Виборчий бар'єр для політичних партій знижується з 3% до 1%. Таким чином, в майбутньому парламенті буде представлено багато дрібних партій, які десятиліттями не мали представництво в парламенті.

Право самостійно формувати уряд отримає лише політична партія, що набрала щонайменше 40% голосів виборців за партійними списками.

Згідно з документом, правляча партія «Грузинська мрія» зобов'язується вжити всіх заходів для якнайшвидшого звільнення з в'язниць опозиціонерів, а також припинення кримінальних справ проти опозиційних лідерів, в тому числі колишнього мера Тбілісі Гігі Угулави і ексміністра оборони Іраклія Окруашвілі. Крім того, «Грузинська мрія» повинна звільнити з ув'язнення опозиційних активістів, які перебувають під слідством або засуджені за участь в масових акціях проти візиту в країну депутатів Держдуми Росії в червні минулого року.

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Справа MH17: процес ...
Наступна новина: Фігурант справи MH17 ...

КОМЕНТАРІ