«На валютному ринку повинні всі учасники купувати валюту тільки в рамках виконання своїх зобов'язань, у разі якщо вони купують обладнання або погашають свої борги у вигляді валюти. Просто купити валюту і на збереження – заборона здійснюється», – сказав Шолпанкулов.
Як пишуть місцеві ЗМІ, обмінні пункти в найбільших містах країни призупинили продаж іноземної валюти в очікуванні торгів. Вартість одного долара в Алмати і Нур-Султані коливається від 385 до 394 тенге. Ще в п'ятницю, 6 березня, офіційний курс, встановлений Національним банком Казахстану, становив 382,05 тенге за долар, а місяць тому тенге коштував близько 376 за долар.
9 березня світові біржі зафіксували різке падіння цін на нафту, спровоковане розвалом угоди ОПЕК+. Слідом за нафтою на біржі Forex обвалилися і валюти нафтовидобувних країн, зокрема, російський рубль.
Прем'єр-міністр Казахстану Аскар Мамін оприлюднив спільну з Національним банком країни заяву, повідомивши, що в зв'язку з «істотним зниженням світових цін на нафту» уряд піде на скорочення «непріоритетних» бюджетних витрат. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв доручив уряду створити спеціальний антикризовий штаб, який має розробити план дій з підтримки зайнятості населення.
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Через коронавірус Італія ...
Наступна новина: До Ізраїлю радять не їхати ...