До списку, зокрема, потрапила кремлівська армія «тролів». «тролі» вдаються до поширення неправдивих звітів і відео, публікації особистої інформації (про журналістів), наклепу. Серед відомих цілей російських «тролів» – фінська журналістка Джессіка Аро, автор книги «Армія тролів Путіна».
Згадується також «Роскомнагляд», який блокує веб-сайти і месенджери. Зокрема державна установа заблокувала понад 490 000 веб-сайтів без попередження і без дотримання правових процедур і має секретний «чорний список» заборонених сайтів. Серед цілей «Роскомнагляду» були інформаційні агентства, такі як Фергана, слідчі сайти, такі як Listok і Grani.ru, і політичні журнали, такі як ej.ru і mbk.news. Він також блокує платформи і додатки, які відмовляються зберігати свої дані на серверах у Росії або не надають російській владі ключі для розшифровки повідомлень.
Іранська рада з питань кіберпростору також потрапила до переліку. Державна структура вдається до вибіркового доступу до інтернету, контролю в онлайн-режимі, блокування новинних сайтів, платформ і додатків, таких як Telegram, Signal, WhatsApp, Facebook і Twitter. Як зазначають «Репортери без кордонів», створена у 2012 році організація, до якої високопоставлені військові та політики, є «архітектором «халяльного інтернету». Відключення інтернету влада часто використовує як спосіб стримування та придушення хвиль вуличних протестів, а також для обмеження передачі та поширення незалежної інформації.
Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Катастрофа корабля Viking ...
Наступна новина: Олімпіаду в Токіо можуть ...