482 жителі Тернопільщини вже скористалися безкоштовними ваучерами на навчання

482 жителі Тернопільщини вже скористалися безкоштовними ваучерами на навчання

21.03.20 12:05 0 134
Отримати через службу зайнятості Тернопільщини ваучер на навчання можуть: особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, які не досягли пенсійного віку; військовослужбовці, звільнені у зв'язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров'я, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію; внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи. Всі бажаючі повинні мати професійно-технічну чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Навчатися за ваучером можна за 53 професіями та спеціальностями сфер ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти та сільського господарства, соціального обслуговування, самостійно обравши професію, заклад освіти у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну, дистанційну.

Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання і не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (21020 грн). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то доплату може здійснити як роботодавець, так і особа.

Загалом, з 2013 року за виданими ваучерами зараховані в заклади освіти України 482 громадян Тернопільщини. Вже цьогоріч в Тернопільській обласній службі зайнятості 135 громадян безкоштовно отримали згадані ваучери. З них, 74 - навчаються за професіями: кухар, електрогазозварник, підвищують кваліфікацію за спеціальністю «Медсестринство» та ін.

Ваучер на навчання - реальний шанс для громадян певних категорій здобути новий фах чи підвищити кваліфікацію, а для роботодавців - мати необхідний кваліфікований персонал.

Відділ інформаційної роботи

Тернопільського обласного центру зайнятості

(телефон 23-49-77)

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ