Співвласник російської компанії «Лукойл» назвав ціну нафти катастрофічною

Співвласник російської компанії «Лукойл» назвав ціну нафти катастрофічною

22.03.20 08:37 0 118
Співвласник і віцепрезидент найбільшої російської приватної нафтової компанії «Лукойл» Леонід Федун назвав катастрофічною ціну нафти, яка увечері 18 березня вперше за 17 років опустилася нижче за 25 доларів за барель.

В інтерв'ю телеканалу РБК бізнесмен сказав, що головною причиною такого обвалу нафтових котирувань є розвал угоди про скорочення видобутку нафти ОПЕК+, коли 6 березня Росія та Саудівська Аравія не змогли домовитися про умови її продовження, а потім саудити заявили про намір збільшити постачання сировини на ринок на більш як чверть.

«Так, зараз коронавірус вдарив по економіці. Але той нафтовий шок, який стався (від розвалу угоди ОПЕК+), дає ціну приблизно, за нашими підрахунками, мінус 20–25 доларів від чинної ціни», – пояснив Федун.

Якби сторонам вдалося домовитися про продовження угоди, то барель нафти зараз коштував би близько 50 доларів, припускає Федун. За його словами, на нараді нафтовиків із президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбулася за кілька днів до розвалу угоди, «жодна ідея про вихід Росії з угоди не обговорювалася».

Першою на підтримку виходу Росії з угоди ОПЕК+ виступила державна компанія «Роснєфть». На думку Федуна, найбільше через припинення угоди постраждають Росія та Саудівська Аравія: «це буде війна на виснаження, від якої виграють США». ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нафта: слідом за WTI мінімуми 2003 року оновила марка Brent

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Тернополі перевіряють ...
Наступна новина: Визначено базові медичні ...

КОМЕНТАРІ