Ультразвукове дослідження: суть методу,плюси та мінуси

Ультразвукове дослідження: суть методу,плюси та мінуси

23.03.20 02:27 0 1702

УЗ-діагностика — це метод дослідження розмірів, структури, форми, положення, а також руху органів і тканин за допомогою ультразвуку в режимі реального часу. В основі методу лежить здатність ультразвукових хвиль проходити через різні тканини організму, по-різному відбиваючись від структур різної щільності. Ці «відображення» фіксуються чутливим датчиком і за допомогою спеціального програмного забезпечення перетворюються у зображення на моніторі УЗД-сканера. До речі, якщо ви з Харкова, до речі, то УЗД ви можете пройти в медичному центрі "ЛОРИТОМ": https://loritom.ua/ultrazvukovaya-diagnostika/.

Основні види УЗД

Існують різні види УЗД. Найбільш часто використовуються сканування (то, що традиційно розуміється під поняттям УЗД) і доплерографію (вид УЗ діагностики, що дозволяє вивчати швидкість, напрямок й інші характеристики кровотоку). У просунутих клініках сьогодні проводиться також УЗД з еластографією — дослідження жорсткості й еластичності тканин, що дозволяє не тільки виявляти новоутворення, а й диференціювати злоякісні пухлини від доброякісних, тим самим знижуючи кількість болючих і небезпечних діагностичних пункцій (біопсій).

Ультразвукова діагностика відноситься до найбільш інформативних і доступних методів дослідження здоров'я пацієнтів. У деяких областях (наприклад, в акушерстві), УЗ дослідження є основним засобом діагностичної візуалізації. Крім обстеження вагітних пацієнток, ця методика унікальна для проведення діагностики деяких органів і систем, наприклад, кровоносних судин (триплексне дослідження судин), серця (ехокардіографія) і т. д.

УЗД безболісне, не робить шкідливого впливу на організм і не вимагає значних матеріальних витрат. Важливим є і той факт, що процедура не тривала за часом і не втомлює пацієнтів, при цьому дає якісну та повну інформацію про стан обстежуваного відділу організму.

Переваги УЗ-діагностики:

 • можливість вивчення більшості органів і систем;
 • доступність і швидкість дослідження;
 • відсутність протипоказань;
 • висока інформативність;
 • безпека, неінвазивність;
 • можливість неодноразового повторення процедур для уточнення діагнозу, моніторингу перебігу захворювання, відстеження динаміки лікування;
 • можливість проведення скринінгових обстежень для профілактики та раннього виявлення патології й т.д.

Недоліки УЗД:

 • Це суб'єктивний метод. Все залежить від погляду, вмінь та знань лікаря. Як він подивиться, так і буде. Пацієнти дивуються: "Як так раніше були камені, а тепер їх немає?" Ну от так. Тут багато нюансів, але одне з питань: "А чи були вони взагалі? Можливо лікарю здалося? Він запідозрив, сказав пацієнту, той запам'ятав і понеслося.... У мене камінь в нирках!".
 • Результат обстеження не є діагнозом. Що пишуть лікарі ультразвукової діагностики? Наприклад: "хронічний панкреатит, потрібна консультація гастроентеролога". І ця фраза завжди присутня у висновках з приватних клінік. А знаєте навіщо? Щоб людина пішла до платного лікаря. А що насправді? Пацієнт йде до терапевта і показує такий висновок і каже: "Мені потрібен гастроентеролог!" І що робити? Спочатку лікар, до якого потрапляє цей пацієнт, з'ясовує навіщо цей фахівець, а потім, якщо не бачить показань, пояснює чому він до нього не записує. А це займає час. А ось внизу лікарі — ультразвукової діагностики пишуть: висновок не є діагнозом. Але це вже не важливо. Фраза: потрібна консультація гастроентеролога затьмарює все інше.
 • Все залежить від устаткування. Може бути й таке: лікар просто супер, а ось обладнання старе. Ну а від нього багато що залежить.
 • Необхідна підготовка. Не варто забувати, що до даного методу дослідження потрібно готуватися (випити певну кількість води, або не їсти протягом певного часу).
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)
Попередня новина: Що таке гібридна сонячна ...
Наступна новина: Тернопільській лікарні ...

КОМЕНТАРІ