Приватна хмара — це такий вид ІТ-інфраструктури, який служить інтересам однієї компанії, а також її клієнтам і підрядникам. І хоча така хмара може перебувати як у власності самого підприємства, так і на стороні провайдера, найчастіше, коли говорять «приватна хмара» мають на увазі саме локальне рішення. У даній статті ми розглянемо обидва методи реалізації приватних хмарних структур, а також порівняємо плюси та мінуси цих рішень. Ну а розповість нам про це співробітник компанії G-Core Labs, яка безпосередньо пропонує хмарні сервіси для бізнесу.
Приватна хмара
Почнемо з того, що приватна хмара, незалежно від того де вона розгорнута та кому належить, надає своїм власникам ряд функціональних можливостей завдяки системі віртуалізації. До таких можливостей відносяться:
- Єдина точка управління ІТ-інфраструктурою.
- Гнучкість в розподілі обчислювальних потужностей.
- Автоматизація.
- Відмовостійкість.
Локальна приватна хмара
Один з типів приватної хмари, називається локальним. Така хмара, розгортається фахівцями та на потужностях тієї компанії, в рамках якої й буде надалі працювати. При цьому фізично воно може бути розташована на території самого підприємства або в орендованих стійках дата-центру. Дане рішення має як переваги, так і недоліки. Нумо розгляньмо детальніше основні з них.
Переваги:
- Повний контроль.
- Безпека.
Недоліки:
- Витрати.
- Стеля потужності.
Орендована приватна хмара
Хмарні провайдери надають своїм клієнтам послуги з оренди приватних хмар. Користуючись такою послугою, замовник отримує тільки необхідні йому віртуальні сервери та інструменти. Провайдер, у свою чергу, повністю бере на себе турботи про апаратну частину та систему віртуалізації.
Переваги:
- Великі можливості масштабування.
- Висока якість реалізації.
- Низька вартість.
Недоліки:
- Відсутність повного контролю.
Висновок
У даній статті ми розглянули два типу приватної хмари, орендовану у хмарного провайдера, і розгорнуту самостійно. Обидва рішення мають свої плюсами та мінусами, тому вибір на користь певного варіанту залежить від цілей та можливостей кожної конкретної компанії. Варто відзначити, що останнім часом більшість підприємств все ж вибирають хмарного провайдера. В основному це відбувається через небажання вкладати кошти в покупку апаратних потужностей, які, швидше за все, втратять актуальність швидше, ніж окупляться.