У Тернопільській області зафіксовано 15 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

У Тернопільській області зафіксовано 15 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

27.03.20 08:02 0 160
На Тернопільщині вживають оперативні заходи з протидії поширенню COVID-19. Детальніше про боротьбу з коронавірусом, надання медичної допомоги хворим, профілактику, дотримання карантину розповіли під час брифінгу начальник управління охорони здоров'я ТОДА Володимир Богайчук, начальник ГУ НП в області Олександр Богомол, начальник управління ДСНС в області Віктор Маслей.

«На Тернопільщині зафіксовано 15 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 3 хворих перебувають в інфекційному відділенні лікарні швидкої допомоги, 1 людина – на самоізоляції у м. Тернопіль, усі інші – хворі із Заліщицького та Монастириського районів. Також захворіли 6 медичних працівників, частина з них перебуває на самоізоляції, інші – у центральній районній лікарні. Окрім цього у Монастириській районній лікарні є хвора, стан якої середнього ступеня важкості. Жінку підключили до апарату штучної вентиляції легень. Загалом у нас більше 3 тисяч осіб, які є контактними і перебувають на спостереженні у сімейного лікаря», - розповів Володимир Богайчук.

Він зазначив, що для запобігання максимального розповсюдження коронавірусної інфекції, в області прийнято рішення про зміну профілю Монастириської центральної районної лікарні на госпіталь. Станом на там виписали хворих і призупинили амбулаторний прийом.

Володимир Богайчук підкреслив, що в області налагодили пошиття засобів індивідуального захисту. Також найближчим часом очікують додаткову поставку засобів індивідуального захисту з Китаю.

«Визначено 4 заклади, які надаватимуть ургентну медичну допомогу і можуть бути перепрофільовані у заклади з надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Основні центри будуть в університетській лікарні, дитячій обласній лікарні, міській лікарні №2. Працюємо над збільшенням кількості ліжок», - наголосив Володимир Богайчук.

Під час введення надзвичайної ситуації поліція Тернопільщини працює у посиленому режимі несення служби.

«У перші дні ми максимально інформували громадськість про правила карантину, не штрафували людей та не складали протоколи. На оформили 24 адміністративні протоколи на осіб, які порушують правила карантину», - розповів Олександр Богомол.

Також він зазначив, що на території області поки що не були зафіксовані кримінальні порушення через недотримання правил карантину.

«Маємо інформацію про осіб, які заражені коронавірусом та повідомлені про свій діагноз. Проводимо з ними профілактичні бесіди й пояснюємо якими мають бути правила поведінки, щоб не заразити інших й не нести за це кримінальну відповідальність. За свідоме зараження інших людей коронавірусом передбачена кримінальна відповідальність», - наголосив головний поліцейський області.

Найвища міра покарання за свідоме зараження інших осіб COVID-19 – до 8 років позбавлення волі, якщо такі дії спричинили важкі наслідки.

«Протягом останніх днів ми надавали допомогу санітарно-епідеміологічній службі в санітарній обробці приміщень та будівель, де перебували особи, в яких зафіксовано COVID-19. За сприяння голови Тернопільської ОДА в область прибула велика кількість дезрозчину для обробки вулиць, тротуарів, громадських місць. Вчора та почавчора дезінфікаційні заходи проводились у Монастириському та Заліщицькому районі. Обробляли вулиці селища Ковалівка, м. Монастириськ. Також продезінфіковані місця зупинок та перебування людей. Окрім цього в Тернополі, райцентрах, осередках захворювання на коронавірус пожежно-рятувальні автомобілі здійснюють оповіщення громадян про правила поведінки під час карантину, наголошують на вимогах самоізоляції, гігієни, тощо», - підкреслив Віктор Маслей.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Прибирання складів: що ...
Наступна новина: На Буковині 3 людини ...

КОМЕНТАРІ