На Тернопіллі верховна Рада прийняла законопроєкт,необхідний для завершення формування спроможних громад і нових районів

На Тернопіллі верховна Рада прийняла законопроєкт,необхідний для завершення формування спроможних громад і нових районів

23.04.20 12:19 0 2072
Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 2653 від 20.12.2019.

Законопроєкт дає можливість Уряду прийняти необхідні рішення для затвердження адміністративно-територіального устрою на рівні громад: вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади; пропонує до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважити Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад.

«Завдяки шньому рішенню Верховної Ради, Уряд матиме змогу завершити процес створення спроможних громад в Україні. Останніми місяцями тривали непрості дискусії з усіма учасниками реформи: органами місцевого самоврядування, їхніми асоціаціями, обласними державними адміністраціями, експертами, урядовцями, народними депутатами. За результатами цих обговорень ОДА фіналізували перспективні плани формування громад областей. Вчора Уряд вже прийняв три з них. Міністерство докладатиме максимум зусиль, щоб найближчими тижнями були прийняті перспективні плани усіх областей. Саме ці плани і ляжуть в основу майбутнього адміністративно-територіального устрою на рівні громад», - зазначив заступник міністра розвитку громад і територій В'ячеслав Негода.

Законопроєкт №2653 також дає повноваження Уряду подавати до Верховної Ради України проєкти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

«Усі учасники реформи сходяться на думці, що чинний районний поділ не відповідає сучасним вимогам. Старі райони стають усе менш ефективними, бо більшість повноважень переходять на рівень спроможних громад. Отже перегляд функцій і меж районів – це вже необхідність. Для людей питання реформування районів не таке чутливе, бо усі послуги з наступного року надаватимуться в громадах. Нові райони будуть потрібні лише для організації та координації державних органів виконавчої влади на місцях», - нагадав В'ячеслав Негода.

Заступник міністра подякував за державницьку позицію профільному парламентському комітету і народним депутатам, які голосували за законопроєкт, а також відзначив значну роль усіх асоціацій органів місцевого самоврядування у розробці і підтримці цього законопроєкту.

Він також нагадав, що реалізація закладених в законопроєкті положень дозволить провести у 2020 році місцеві вибори на новій територіальній основі громад і районів.

Децентралізація

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Игровые автоматы за ...
Наступна новина: На Тернопіллі поліцейські ...

КОМЕНТАРІ