загрузка...
 Перше видання Конституції гетьмана України Пилипа Орлика білоруською мовою представили у Мінську

Перше видання Конституції гетьмана України Пилипа Орлика білоруською мовою представили у Мінську

28.06.20 12:44 0 79
У Національній бібліотеці Білорусі відбулася презентація першого видання білоруською мовою історичного документу «Договори та постанови про права і свободи військових», відомого як Конституція гетьмана України Пилипа Орлика.

Подія була приурочена до 24-ї річниці ухвалення Верховною Радою сучасної Конституції України, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Редакція Конституції Філіпа Орлика білоруською мовою підготовлена за ініціативою Мінського громадського товариства українців у Білорусі «Заповіт» та видана за сприяння Посольства України в Білорусі.

У презентації взяли участь посли Швеції Крістіна Йоганнесон (одна з оригінальних копій Конституції зберігається у Швеції) та Молдови Віктор Сарахан (Конституція Орлика була ухвалена у Бендері на території сучасної Молдови), а також заступник міністра інформації Білорусі Ігор Бузовський, директор Національної бібліотеки , директор Інституту історії Національної академії наук Білорусі В'ячеслав Данилович, представники наукових кіл та української громадськості.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим наголосив на важливій ролі Пилипа Орлика не лише в історії конституційно-правової думки України, а й у розвитку українсько-білоруських відносин. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми живемо у час, схожий на період 300 років тому» – режисер про Полтавську битву

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ