Суд у Туреччині протягом 15 днів вирішить,чи стане Айя-Софія мечеттю

Суд у Туреччині протягом 15 днів вирішить,чи стане Айя-Софія мечеттю

04.07.20 09:28 0 876
Вищий адміністративний суд Туреччини завершив слухання щодо можливої зміни статусу собору Святої Софії в Стамбулі. Чи буде Айя-Софія і далі музеєм, чи стане мечеттю, суд оголосить протягом 15 днів.

Протягом довгого часу за повернення собору статусу мечеті виступає турецький лідер Реджеп Ердоган, який обіймає нині посаду президента країни. Але офіційно із запитом до адміністративного суду звернулася маловідома асоціація. Вона домагається скасування декрету засновника сучасної турецької держави Кемаля Ататюрка, який і зробив Айю-Софію музеєм.

Спочатку собор, зведений у 30-х роках шостого століття нашої ери при візантійському імператорі Юстиніані I, вважався протягом майже тисячоліття найбільшим у світі християнським храмом. Після захоплення Константинополя османами в 1453 році собор переробили на мечеть, добудувавши навколо нього чотири мінарети. Музеєм Айя-Софія стала в 1934 році. З 1985 року собор включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому Свята Софія може знову стати стамбульською мечеттю?

Про це повідомляє Радіо Свобода. http://www.radiosvoboda.org

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Гривня стабілізувалася ...
Наступна новина: Фоторепортаж: міністр ...

КОМЕНТАРІ