Книги, які змінюють світогляд, дуже популярні в наш час. Сучасна література подібного напрямку запевняє: справа не у якихось особливих здібностях чи талантах, а в методичній роботі над собою, конструюванні власного «Я». Не дивно, що ці поради містить на своїх сторінках топ книг із психології. Вони розповідають нам, як мотивувати себе, і коли треба – навпаки: приборкати свій надмірний ентузіазм, якщо він заважає справі.
Романи психологічні
Книги про стосунки чоловіка та дружини є запорукою щасливого подружнього життя. Вони навчають іти на компроміс, шукати взаєморозуміння та підтримки одне в одному. Показовим у цьому плані стане роман Еріка Сігала «Історія кохання». Він описує стосунки двох молодих людей із абсолютно різних соціальних прошарків американського суспільства: сина мільйонера і дівчини з бідної емігрантської родини. Попри нерівність і супротив родичів, закохані боролися за своє спільне майбутнє. Переживаючи фінансові проблеми і нестатки, вони, тим не менш, будують своє щастя, залишаючись вірними одне одному, доки смерть не втрутиться в їх долі.
Справжнє кохання приходить саме по собі, однак вимагає уваги і віддачі. Аби його вогонь не згас, необхідно постійно підтримувати це почуття з боку обох партнерів. Про такі стосунки пише сексолог і психотерапевт Лєв-Старовіч Збігнєв у книзі «Вона і Він про секс». Роки практики привели його до висновку, що часто коріння проблем у коханні полягає в різних, іноді діаметрально протилежних поглядах на нього чоловіка і жінки. Автор вчить читачів, що ці проблеми необхідно обов’язково проговорювати, спокійно шукаючи шляхи вирішення. Накопичення непорозумінь лише підточуватиме стосунки. В подібних координатах мислить і психоаналітик Еріх Фромм. Його книга «Мистецтво любові» надасть цікаві практичні поради, містить багато рефлексій автора щодо проблем кохання, взаємостосунків. Проблемам самотності присвячене видання Жана-Клода Кофмана «Самотня жінка і чарівний принц». Автор розмірковує про проблему поширення самотності серед молодих людей, описує феномен «мережевих стосунків», котрі все рідше переходять у щось серйозне. Аналізуючи сучасне «життя-соло», він підкреслює, що в ньому майже не лишається місця для почуттів, а завищені вимоги до імовірного партнера створюють той образ, під критерії якого важко поміститися реальній людині.
Книги про стосунки для дівчат завжди вирізняються серед всього об’єму літератури як психологічного, так і любовного напрямку взагалі. Вони підіймають надскладні питання почуттів, першого кохання, котре дуже часто буває невзаємним та драматичним. Душа дівчини – дуже тендітна, особливо, коли це дівчина, що лише виходить із підліткового віку. Дане питання підіймає роман Анни Лачиної «Фактор кохання». Він описує долі двох дівчат, одна з яких заводить стосунки в реальному житті, а інша – в мережі. Попри різність характерів і історій кохання, книга підіймає вкрай актуальні проблеми перших почуттів, коли романтичність стоїть на заваді тверезому аналізу і так важко не помилитися в своєму обранцеві.
КОМЕНТАРІ
прочитала з задоволенням
пізнавальна тема
ИМХО сенс розкритий від А, до Я, автор вичавив все що можна, за що йому респект!
хороший рассказ, все разложено по полкам
Було цікаво почитати !!!
новость послал по инету.
краще і не скажеш
Очень интересно! Судя по некоторым откликам ….
Короче, дело к ночи. После статьи реально разморило… Пошел спать.
Сайт супер, побольше бы таких!
Дякую за статтю виявилася дуже корисною.
мудро
мудро
Help! У автора автограф можна взяти?
Неймовірно гарно!
Ух ты :) Здорово как!
ИМХО смысл раскрыт от А, до Я, автор выжал всё что можно, за что ему респект!
Чіпляє, відмінно написано!
відмінно викладаєте
Дуже пізнавально. Дякуємо.
автору спасибо за пост !!
отлично излагаете