На Тернопільщині не зафіксовано порушень ядерної та радіаційної безпеки

На Тернопільщині не зафіксовано порушень ядерної та радіаційної безпеки

09.07.20 10:18 0 458
В другому кварталі 2020 року на території Тернопільської області діяльність у сфері використання ядерної енергії здійснювали 89 суб'єктів господарювання (юридичні та фізичні особи), які застосовують у своїй діяльності радіаційні технології та використовують закриті (радіонуклідні) джерела іонізуючого випромінювання та пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Основна кількість цих суб'єктів – медичні установи, які використовують ДІВ у променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології та інших галузях медицини.

Станом на 1 липня 2020 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 89 суб'єктів господарювання Тернопільської області та 289 ДІВ, які вони використовують.

Серед зареєстрованих джерел, 282 пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання, використовуються 86 суб'єктами господарювання. З 7 закритими (радіонуклідними) ДІВ, працюють 3 суб'єкти господарчої діяльності Тернопільської області.

Діяльність 64 суб'єктів господарювання Тернопільської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджуються на дозвільному принципі, а саме – на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У ІІ-му кварталі 2020 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь у процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб'єктів господарювання Тернопільської області.

Протягом даного періоду розглянуто 5 заяв на видачу та внесення змін до діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання. За результатами розгляду наказами Державної інспекції ядерного регулювання України були прийняті рішення щодо:

Видачі ліцензій:

– КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ФТИЗІОПУЛЬМОНОЛОГІЧНИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ,

– ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛАЙФ СКАН 2019».

Внесення змін до діючих ліцензій:

– КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ПІДГАЄЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» ПІДГАЄЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ,

– ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕВІЗ»,

– КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СКАЛАТСЬКА КОМУНАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» СКАЛАТСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

Здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державної інспекції ядерного регулювання України на 2020 рік, затверджених наказом Держатомрегулювання від 20.11.2019 № 498, у ІІ-му кварталі не проводились у зв'язку із запровадженням Кабінетом Міністрів України з 12.03.2020 на всій території України карантину (постанова КМ України від 11.03.2020 № 211).

З метою дотримання суб'єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов'язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом ІІ-го кварталу 2020 року проведено реєстрацію 6 одиниць ДІВ, в тому числі, що реєструються вперше – 6. Знято з обліку 2 одиниці ДІВ, які були виведені з експлуатації у встановленому порядку.

У ІІ-му кварталі 2020 року порушень суб'єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не зафіксовано.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Американка планувала ...
Наступна новина: У МОН повідомили,що дійшли ...

КОМЕНТАРІ